XXXIII Niedziela Zwykła, 08.09.2024.

1…Przeżywamy dziś XXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

• Niedziela – Dzień 8 września, to w kalendarzu liturgicznym dzień Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, natomiast w tradycji ludowej obchodzony jest jako święto Matki Boskiej Siewnej. Jest Ona patronką zasiewów, ozimin i jesiennych prac polowych. Na każdej Mszy poświęcenie ziarna.

Po Mszy o g. 10.00 spotkanie rodziców dzieci, które w 2025 r. przystąpią do I Komunii św. i rodziców dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię św.

Rozpoczyna się Tydzień Wychowania – dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

• Środa Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu prowadzi Róża św. matki Teresy z Kalkuty. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – g. 17.30. Dziękuję Różom za prowadzenie Różańca i przygotowywaną w tym dniu liturgię Słowa Bożego;
  • Piątek – św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła;

Dzień Fatimski. Różaniec o 17.30, Msza o 18.00 po niej procesja. Zachęcam parafian z pierwszej części Łomna Parcele do udekorowania figury MB Fatimskiej.

• Sobota – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

Przygotowanie do bierzmowania:

• próba młodzieży: sobota 14.09. g. 10.00.
  • spotkanie rodziców: niedziela 15.09. po Mszy o g. 10.00.

2…Dziękuję Parafianom z Łomna z bloku 82c za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł.: Krystynie Kaczor, Marii Gąsior, Karolinie Śmigielskiej, Zbigniewowi Jarkowi i Monice Mazur. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę zapraszam na g. 8.00 kolejne pięć domów z Łomna.

Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty. Dziękuję za ofiary indywidualne: Mariannie Fijałkowskiej z Grabkowa, Łukaszowi Kargulowi z Krajkowa, r. p. Staszewskich z Łomna, Jadwidze Stępień z Grabkowa, Henrykowi Linkowi z Łomna, Markowi Jeziorskiemu z Grabkowa i osobom proszącym o anonimowość. Bóg zapłać!

3… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

4…Zachęcam do udziału w pielgrzymce Róż Żywego Różańca do Buska – Zdroju, która będzie w sobotę 05.10. Zapisy w zakrystii.

5….Zapraszam do zakrystii dzieci po obrazki, młodzież po podpisy.

Osoby, które w przyszłym roku zamierzają zawrzeć ślub proszę o kontakt. Ustalimy termin sakramentu.

Dni powszednie: 16.00