XXIV Niedziela Zwykła, 15.09.2024.

1…Przeżywamy dziś XXIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

• Poniedziałek – św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, bpa
  • Środa – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski

Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu prowadzi Róża NMP Różańcowej. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – g. 17.30. Dziękuję Różom za prowadzenie Różańca i przygotowywaną w tym dniu liturgię Słowa Bożego;

• Piątek – św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • Sobota – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Przygotowanie do bierzmowania:

• spotkanie rodziców: niedziela 15.09. po Mszy o g. 10.00.
  • próba młodzieży: sobota 21.09. g. 10.00.
  • NIE MA SPOTKANIA BIERZMOWANYCH W ŚRODĘ!

Przygotowanie do I Komunii:

• spotkanie rodziców: niedziela 22.09. po Mszy o g. 10.00.

2…Dziękuję Parafianom z Łomna z bloku 82d i domu 82e za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 120 zł.: Krystynie Nawrot, Witoldowi Świstakowi, Przemysławowi Czai i Grażynie Życińskiej. (Łomno osiedle skończyło kolejkę)       Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę zapraszam na g. 8.00 kolejne pięć domów z Łomna.

Dziękuję panu kościelnemu Stanisławowi za pomalowanie ławek na zewnątrz kościoła.

Dziękuję za wieniec dożynkowy Kołu Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Grabkowa.

Dziękuję za dekorację figury MB Fatimskiej parafianom z Łomna Parcele.

Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty. Dziękuję za ofiary indywidualne: Waldemarowi Bryle z Łomna, Henrykowi Kowalskiemu z Łomna, Piotrowi Kucminowi z Łomna, Wiesławie Sepioło z Krajkowa i osobom proszącym o anonimowość. Bóg zapłać!

3… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

4…Zachęcam do udziału w pielgrzymce Róż Żywego Różańca do Buska – Zdroju, która będzie w sobotę 05.10. Zapisy w zakrystii.

Ministrantów zachęcam do udziału w Diecezjalnym Dniu Ministranta, który będzie 21.09. w Miechowie. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

5….Zapraszam do zakrystii dzieci po obrazki, młodzież po podpisy.

Osoby, które w przyszłym roku zamierzają zawrzeć ślub proszę o kontakt. Ustalimy termin sakramentu.

Dni powszednie: 16.00