XXVI Niedziela zwykła, 29.09.2024.

1…Przeżywamy dziś XXVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

We wtorek zaczyna się październik. Od 1 października zmiana godziny Mszy św. w dni powszednie z 17.00 na 16.00.

W październiku Msze w dzień powszedni tylko po południu, nie ma Mszy rano!

Zapraszam na nabożeństwa różańcowe:

• dni powszednie – g. 16.30.
  • niedziele – g. 11.30.

Uwaga! Różaniec w sobotę 05.10. o g.17.30!!!

• Poniedziałek – św. Hieronima, bpa i dra Kościoła;
  • Wtorek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła;
  • Środa – wsp. św. Aniołów Stróżów – Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu liturgię Słowa przygotowuje Róża św. Matki Teresy z Kalkuty. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – razem z Różańcem.
  • I Piątek – św. Franciszka z Asyżu;

odwiedziny chorych od g. 9.00,

spowiedź w kościele od g. 15.00,

nabożeństwo I Piątku razem z Różańcem.

• I Sobota – św. Faustyny Kowalskiej Różaniec g. 17.30.
  • I Niedziela – adoracyjna, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Róż Żywego Różańca;

Przygotowanie do I Komunii:

• poświęcenie Różańców dla dzieci: dzisiaj na Mszy o g. 10.00.

Przygotowanie do bierzmowania:

• spotkanie rodziców: dzisiaj po Mszy o g. 10.00.
  • spotkanie młodzieży: sobota (05.10.) g. 10.00.
  • spotkanie młodzieży: niedziela (06.10.) po Mszy o g. 12.00.

2…Dziękuję Parafianom z Łomna przy drodze za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł.: Lucynie Latale, Krzysztofowi Dykowi, Annie Gałek, Wioletcie Kozłowskie i Marii Cieśli. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę zapraszam na g. 8.00 kolejne pięć domów z Modrzewia przy Bostowie.

Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty. Dziękuję za ofiary indywidualne: Leszkowi Kucharczykowi oraz osobom proszącym o anonimowość. Bóg zapłać!

3… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

4…Zachęcam do udziału w pielgrzymce Róż Żywego Różańca do Buska – Zdroju, która będzie w sobotę 05.10. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o g. 7.15 spod kościoła, powrót ok. g. 17.00.

5…Zapraszam do zakrystii dzieci po obrazki, młodzież po podpisy.

W miniony wtorek wpłaciliśmy 4 tyś. zł. zebrane w niedzielnej zbiórce na Powodzian. Dary rzeczowe zostały w czwartek przekazane do Caritas Kielce.

Osoby, które w przyszłym roku zamierzają zawrzeć ślub proszę o kontakt. Ustalimy termin sakramentu.

Dni powszednie: 16.00