XXVII Niedziela Zwykła, 06.10.2024.

1…Przeżywamy dziś XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Z racji I Niedzieli miesiąca na każdej Mszy św. adoracja, a po Mszy o g. 8.00 spotkanie Róż Żywego Różańca.

W październiku Msze w dzień powszedni tylko po południu, nie ma Mszy rano!

Zapraszam na nabożeństwa różańcowe:

• dni powszednie – g. 16.30.
  • niedziele – g. 11.30.

• Poniedziałek – NMP Różańcowej; Na prośbę Ojca Świętego Franciszka – poniedziałek, 7 października 2024 roku będziemy przeżywać jako Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie.
  • Środa Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu liturgię Słowa przygotowuje Róża NMP Różańcowej. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – razem z Różańcem.
  • Piątek – Dzień Bierzmowania.
  • Niedziela – 13 października – Dzień Fatimski. Różaniec o 11.30. Figurę MB Fatimskiej i Liturgię Słowa przygotują nauczyciele naszej szkoły w ramach obchodów Święta Edukacji Narodowej. To także Dzień Papieski – ofiarami do puszek będziemy mogli wspomóc Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Przygotowanie do bierzmowania:

• spotkanie młodzieży: dzisiaj po Mszy o g. 12.00.
  • przygotowanie kościoła: środa 09.10.

2…Dziękuję Parafianom z Łomna przy drodze z numerów 42 – 39 za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 90 zł.: Urszuli Kosiarskiej, Barbarze Wójcickiej i Bożenie Płaskiej. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę zapraszam na g. 8.00 kolejne pięć domów z Modrzewia.

Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty. Dziękuję za ofiary indywidualne: Juliuszowi Klimasowi i Janowi Rutkowskiemu z Łomna oraz osobom proszącym o anonimowość. Bóg zapłać!

Dziękuję p. Annie i Michałowi Kubikom za pomalowanie zakrystii i wykonane tam prace w ramach przygotowania kościoła do sakramentu bierzmowania.

Dziękuję za udział we wczorajszej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca do Buska-Zdroju oraz za złożoną ofiarę na cele parafialne w wysokości 340 zł. Bóg zapłać!

3… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

4…Zapraszam do zakrystii dzieci po obrazki, młodzież po podpisy.

Osoby, które w przyszłym roku zamierzają zawrzeć ślub proszę o kontakt. Ustalimy termin sakramentu.

Dni powszednie: 16.00