I Niedziela Adwentu, 03.12.2023.

1… Przeżywamy dziś I Niedzielę Adwentu i zarazem I Niedzielę miesiąca. Na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, zmiana tajemnic oraz przekazanie intencji na grudzień.

Roraty w tym tygodniu: we wtorki i czwartki rano o g. 7.00, poniedziałek, środa g. 16.00 i sobota g. 18.00.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

  • Czwartek – wsp. św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła;
  • Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze w tym dniu o 00 i 16.00, między 12.00-13.00 tzw. Godzina łaski dla świata. Maryja zachęca, by każdego 8 grudnia o godz. 12.00 udać się do Kościoła i tam się modlić. Jednak, jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, w pracy – tam, gdzie akurat przebywamy. Pamiętajmy, by powierzać Niebu nie tylko intencje swoje i swojej rodziny, ale także pokój na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników. Maryja pragnie bowiem wyprosić nawrócenie dla wielu grzeszników. Nie zapominajmy też o dziękczynieniu.

 

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 16.30.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty (90 zł.) Parafiankom z Łomna z nrów 92-93: Marcie Markowicz, Agnieszce Linek i Wioletcie Dyk. Bóg zapłać!

W sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Łomna.

4…Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz na nowy ołtarz: Wiesławie Latale z Grabkowa, Janowi Kaliszowi z Łomna, Lucynie Rutkowskiej z Krajkowa, Markowi Kaliszowi z Grabkowa. Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary składane na utrzymanie cmentarza.

5…W przyszłą niedzielę na Mszy o g. 10.00 poświęcimy medaliki dzieciom klas III przygotowującym się do I Komunii Św.

6…Tradycyjnie w II Niedzielę Adwentu (w tym roku 10 grudnia) przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary będziemy mogli złożyć do puszki przed kościołem.

7…Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Grabkowie zaprasza na spotkanie opłatkowe w przyszła niedzielę o g. 15.00. w dawnej szkole w Grabkowie. Osoby, które pragną wziąć udział w tym wydarzeniu proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 505-325-670. Szczegóły w gablocie i na naszej stronie internetowej.

8…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy.

9…Ponieważ jesteśmy tuż po Misjach świętych, w Adwencie nie będzie rekolekcji będzie tylko dzień spowiedzi. Spowiedź we wtorek: do południa od 9.45 do Mszy św. i po południu od 15.45. do Mszy św. Na Mszach św. o g. 10.30 i 16.30 sakrament namaszczenia chorych dla chorych i osób w podeszłym wieku.

10…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

11…W naszej tradycji jest, że świąteczne dekoracje co roku wykonuje inna część parafii. W tym roku do pomocy przy dekoracji bożonarodzeniowej zapraszam Parafian z Łomna z nrów od 2A do 21. Proszę o kontakt.

12…W zakrystii są opłatki, świece Caritas. nowe kalendarze oraz prasa katolicka. Tradycyjnie składając ofiarę za opłatki wyrażamy tym samym wdzięczność za niedzielną posługę naszego Pana Organisty, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsza życzenia…

 

Wszystkie sprawy dot. cmentarza, pogrzebu i miejsca pochówku załatwiamy w kancelarii parafialnej.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.