I Niedziela Adwentu, 27.11.2022

1…Początek Adwentu. We wszystkie dni, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, odprawiana będzie Msza św. o Matce Bożej, zw. roratnią. Poniedziałek, środa, piątek i sobota o g. 16.00, wtorek i czwartek o 7.00. Rekolekcje adwentowe będą od 3. niedzieli Adwentu 11.12. do wtorku 13.12. Spowiedź we wtorek 13.12. Rekolekcje wygłosi ks. Grzegorz Kuta – proboszcz parafii p.w. św. Hiacynty i Franciszka w Kielcach.

2…W ubiegłą niedzielę do puszek jako ofiarę na duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji i wesparcie młodych ludzi w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Portugalii w 2023 r. zebraliśmy 141 zł.

3…Tradycyjnie II Niedziela Adwentu, 4 grudnia 2022 r. jest przeżywana jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek. W tym roku ofiary te przeznaczone zostaną na wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

4…We wtorek, 29 listopada 2022 r. przypada 8 rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej racji będzie sprawowana Msza św. w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej. Kuria kielecka serdecznie zaprasza Księży, Siostry zakonne, alumnów WSD oraz wiernych świeckich do udziału w tej uroczystości i poleca Dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej.

5…W tym tygodniu I Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych w domach od g. 10.00. Spowiedź w kościele od 15.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy o g. 16.00. Nowych chorych można zgłaszać w zakrystii.

6…Opłatki i świece Caritas będą od tego tygodnia w zakrystii.

7…W tym tygodniu wspominamy:

  • Środa: święto św. Andrzeja Apostoła
  • Sobota: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

8…Spotkanie dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. dzisiaj po Mszy o g. 10.00.

9… Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł.: Kamili Czernik, Agnieszce Linek, Wioletcie Dyk, Marcie Markowicz, Halinie Marciniak.

W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów.

10…Dziękuję za ofiary na kościół: Ireneuszowi Staszewskiemu, Krzysztofowi Jaroszowi i Janowi Kucharczykowi.

11… Przypomnę, że kancelaria parafialna jest jednocześnie kancelarią cmentarza. Klucze na cmentarz są tylko w kancelarii i stąd są brane na czas wykonywania jakichkolwiek prac związanych z otwarciem bramy cmentarnej.

12… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

13…Wzorem lat ubiegłych zapraszam do pomocy w przygotowaniu szopki i dekoracji bożonarodzeniowej. W tym roku parafian z Modrzewia i Łomna przy Modrzewiu. Proszę o kontakt.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
wtorek i czwartek: 7.00

pozostałe: 17.00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.