I Niedziela Wielkiego Postu, 27.02.23.

1…Dzisiaj I Niedziela okresu Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczynamy dziś rekolekcje, które poprowadzi ks. dr Jan Nowak, profesor naszego kieleckiego seminarium i redaktor naczelny wydawnictwa Jedność.

Porządek rekolekcyjny Mszy: dzisiaj Msze jak w każdą niedzielę, jutro g. 9.30 i 17.00, wtorek 9.30, 11.00 z namaszczeniem chorych i 17.00. Spowiedź we wtorek od 9.00, od 10.30 i od 16.00.

W tym tygodniu wspominamy: w sobotę święto św. Kazimierza, Królewicza.

2…Zgodnie z inicjatywą Caritas Polska w ubiegłą niedzielę do puszek zbieraliśmy ofiary na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Przekazaliśmy kwotę 922 zł. Dzisiaj ofiarami do puszek wspieramy pogrążoną w wojnie Ukrainę, za tydzień niedziela Ad Gentes – wspieramy misje.

3…Dziękuję parafianom z Grabkowa nry 65 – 61 za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty w wysokości 150 zł.: Hannie Sikorze, Krzysztofowi Garbaczowi, Bogumile Jeziorskiej, Krystynie Jeziorskiej, Dorocie Jeziorskiej. Bóg zapłać!

W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów z Grabkowa.

Dziękuję za ofiary na kościół: Markowi Kaliszowi oraz Barbarze Depenwisch.

Dziękuję za przygotowanie obrusów.

4…W środę po Mszy o g. 16.00 nabożeństwo do MB NP. Przed nabożeństwem można składać dziękczynienia i prośby, które odczytujemy w czasie nabożeństwa. W piątki Wielkiego Postu o g. 16.30 Droga Krzyżowa (czyli po Mszy o g. 16.00), w niedziele Gorzkie Żale o g. 11.30. Na Drogach Krzyżowych dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki. Najgorliwsi będą nagrodzeni. Ofiary składane na tace w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na dekorację i kwiaty do Grobu.

5…W I Piątek miesiąca odwiedziny chorych od 10.00, spowiedź od 15.00, Msza o 16.00 i Droga Krzyżowa z Litanią do Serca Pana Jezusa o 16.30.

W I Sobotę po Mszy o g. 16.00 nabożeństwo I Soboty: wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i 15 minutowe rozważanie.

W I niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, zmiana tajemnic oraz przekazanie intencji na marzec.

6…Z powodu prowadzonych na cmentarzu prac bardzo proszę uważać i patrzeć po nogi.

7… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
wtorek i czwartek: 7.00

pozostałe: 17.00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.