II Niedziela Adwentu, 04.12.2022

1…Dzisiaj niedziela adoracyjna. Po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, wymiana tajemnic i przekazanie intencji na grudzień.

2…Adwent. We wszystkie dni, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, odprawiana będzie Msza św. o Matce Bożej, zw. roratnią. Poniedziałek o g.16.30, środa i piątek o g. 16.00, wtorek i sobotę o 7.00.

3…Rekolekcje adwentowe będą od 3. niedzieli Adwentu 11.12. do wtorku 13.12. Spowiedź we wtorek 13.12. Rekolekcje wygłosi ks. Grzegorz Kuta – proboszcz parafii p.w. św. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Msze św. w rekolekcje: niedziela: 8.00, 10.00 dla dzieci i 12.00; poniedziałek: 9.00 i 17.00; wtorek: 9.00, 11.00 (z sakramentem namaszczenia chorych) dla chorych i dla osób w podeszłym wieku i 17.00.

Na Mszach rekolekcyjnych będziemy mogli złożyć ofiarę na tacę, która przeznaczona jest na pomoc w budowie kościoła w parafii ks. Grzegorza.

4…Tradycyjnie II Niedziela Adwentu, 4 grudnia 2022 r. jest przeżywana jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek. W tym roku ofiary te przeznaczone są na wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

5…W tym tygodniu wspominamy:

  • Środa: wspomnienie św. Ambrożego
  • Czwartek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. 8.00, 10.00 i 16.00. Od 12.00 – 13.00 Godzina Łaski – kościół będzie otwarty – zapraszam.

W przyszłą niedzielę na Mszy o g. 10.00 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

6…Opłatki i świece Caritas są w zakrystii. Ofiara na opłatki to w części wynagrodzenie pracy pana Organisty.

7…Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł.: Lucynie Jaros, Agnieszce Serwickiej, Annie Kwiecień, Szymonowi Świtkowi i Dariuszowi Rutkowskiemu.

W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów z Łomna Wsi od p. Rutkowskich.

8…Dziękuję za ofiary na kościół: Waldemarowi Bryle, Rafałowi Jaroszowi, Wiesławie Sepioło, Jarosławowi i Elżbiecie Kucharczykom, Markowi Sieńkowi i Łukaszowi Bzymkowi. Bóg zapłać.

9…Dziękuję panu Markowi Sieńkowi, naszemu radnemu za pomoc w przywróceniu oświetlenia na około kościoła. Gminie Pawłów za życzliwość w tej sprawie. Dziękuję Panu Stanisławowi Piórczykowi za wymianę żarówek i uzupełnienie górnego oświetlenia kościele.

10… Na cmentarzu został ogrodzony śmietnik. Przypomnę, że kancelaria parafialna jest jednocześnie kancelarią cmentarza. Klucze na cmentarz są tylko w kancelarii i stąd są brane na czas wykonywania jakichkolwiek prac związanych z otwarciem bramy cmentarnej.

11… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

12…W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne.

13…Wzorem lat ubiegłych zapraszam do pomocy w przygotowaniu szopki i dekoracji bożonarodzeniowej. W tym roku parafian z Modrzewia nry od 1- 34 i Łomno od p. Wiesławy Linek do p. Anny Staszewskiej. Można w tej sprawie kontaktować się ze mną, albo z panią sołtys Modrzewia Barbarą Łuczkiewicz, której składamy serdeczne życzenia imieninowe.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.