II Niedziela Adwentu, 10.12.2023.

1… Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu. Na Mszy o g. 10.00 poświęcimy medaliki dzieciom klas III przygotowujących się do I Komunii Św.

Tradycyjnie w II Niedzielę Adwentu przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary będziemy mogli złożyć do puszki przed kościołem.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

• Środa – wsp. św. Łucji, dziewicy, męczennicy;
  • Czwartek – wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i dra Kościoła;
  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 16.30.
  • Roraty w tym tygodniu: poniedziałek g. 18.00, wtorek i czwartek rano o g. 7.00, środa i piątek g. 16.00, sobota g. 17.00. Różnice w godzinach wynikają ze spowiedzi adwentowych w dekanacie.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty (190 zł.) Parafianom z Łomna z nrów 91-86: Halinie Marciniak, Szymonowi Świtkowi, Grzegorzowi Kwietniowi, Markowi Jarosowi, Lucynie Jaros, Joannie Rutkowskiej i Agnieszce Serwickiej. Bóg zapłać!

W sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Łomna.

4…Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz na nowy ołtarz. Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary składane na utrzymanie cmentarza.

5…Spotkanie Parafian, którzy przygotowują w tym roku dekorację bożonarodzeniową (Łomno od 2A – 21) odbędzie się w środę w kościele o g. 18.00.

6…Dziękuję panu Adamowi Śmigielskiemu za wykonanie szafek do aneksu przy salce. Bóg zapłać!

7…W zakrystii są opłatki, świece Caritas i nowe kalendarze. Tradycyjnie składając ofiarę za opłatki wyrażamy tym samym wdzięczność za niedzielną posługę naszego Pana Organisty.

8…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy.

9…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.