II Niedziela Wielkiego Postu, 05.03.2023.

1…Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu zwana Ad Gentes, tradycyjnie obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, których wspieramy ofiarami do puszek przed kościołem.

Z racji I niedzieli miesiąca po Komunii św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych – wymiana tajemnic i przekazanie intencji na marzec.

W ubiegłą niedzielę ofiarami do puszek wspieraliśmy walczącą Ukrainę. Przekazaliśmy kwotę 532 zł. Bóg zapłać!

2…Dziękuję parafiankom z Grabkowa nry 58 – 54 za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty w wysokości 180 zł.: Marii Olech, Barbarze Figiel, Dorocie Gliwie i Barbarze Malinowskiej. Bóg zapłać!

W przyszłym tygodniu w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Grabkowa.

Dziękuję za ofiary na kościół: p. Baranom i Januszowi Wiąckowi. Bóg zapłać!

Dziękuję za ciasto na rekolekcje i na dzień spowiedzi: Kołu Gospodyń z Łomna.

3…W środę po Mszy o g. 16.00 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Na nabożeństwie odczytujemy złożone dziękczynienia i prośby.

Droga Krzyżowa – piątek g. 16.30; Gorzkie Żale – niedziela g. 11.30.

Ofiary składane na tace w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy tradycyjnie na dekorację i kwiaty do Grobu.

4…Seminarium w Kielcach zaprasza w dniach 10-12 marca młodzież męską powyżej osiemnastego roku życia na Rekolekcje Powołaniowe. Szczegóły w gablocie.

5… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

6… W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Grzegorz Życiński zamieszkały w Łomnie i Izabela Dudzic zam. w Grabkowie – zapowiedź 1.