II Niedziela Wielkiego Postu, 25.02.2024.

1…Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkiego Postu. Tradycyjnie już jest to Dzień Postu, Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Do puszek będziemy zbierać datki, przeznaczone dla polskich misjonarek i misjonarzy.

W tym tygodniu:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – środa g. 16.30.
  • I Piątek Miesiąca

*) Odwiedziny chorych w domach od g. 9.00;

*) Spowiedź w kościele od g. 15.00;

*) Litania do Serca Pana Jezusa razem z Drogą Krzyżową o g. 16.30; Tradycyjnie na nabożeństwie Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

  • I Sobota Miesiąca – nabożeństwo po Mszy o g. 16.00.
  • I Niedziela Miesiąca – na każdej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  • Gorzkie Żale w niedziele o 11.30.

2…Dziękuję Parafianom z Wojciechowa za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł.: Aleksandrze Figiel, Annie Szafraniec, Małgorzacie Wzorek, Aleksandrze Kusiak i Karolinie Zembali. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Wojciechowa.

3…Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty, za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz te indywidualne: Januszowi Wiąckowi z Wojciechowa i Annie Staszewskiej z Łomna. Bóg zapłać!

4… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

5…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy.

 

W dekanacie bodzentyńskim ks. bp Andrzej Kaleta wizytuje parafie w ramach tzw. wizytacji kanonicznej. Ostatnia wizytacja w naszej parafii miała miejsce w 2018 roku, a wizytatorem był ks. bp Marian Florczyk.

Ks. bp Andrzej będzie w naszej parafii 10 marca. W między czasie odbyła się wizytacja administracyjna kościoła, plebanii, cmentarza i kancelarii. Chciałbym abyśmy przygotowali się duchowo do wizyty ks. bpa. I tak w piątek 8 marca udamy się na Drogę Krzyżową ulicami parafii. Rozpoczniemy o g. 16.30 w kościele i pójdziemy na cmentarz zatrzymując się po drodze na rozważania poszczególnych stacji. W sobotę 9 marca będzie Wielkopostny Dzień Skupienia i spowiedź (będą księża z dekanatu). Kaznodzieją będzie ojciec oblat ze św. Krzyża. W niedzielę 10 marca ks. bp Andrzej będzie sprawował dwie Msze św.: o g. 10.00, będzie to główna Msz św. i o g. 12.00. Natomiast o g. 11.30 razem z ks. bpem będziemy modlić się na naszym cmentarzu. W między czasie, 06 marca ks. bp będzie gościem w Publicznej Szkole Podstawowej w Łomnie. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

 

Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsza życzenia…

 

Wszystkie sprawy dot. cmentarza, pogrzebu i miejsca pochówku załatwiamy w kancelarii parafialnej.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.