II Niedziela Zwykła, 15.01.23.

1…Przeżywamy dziś II Niedzielę okresu zwykłego. W bieżącym tygodniu wspominamy: wtorek: św. Antoniego; czwartek: św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara; sobotę: św. Agnieszkę; niedziela – Niedziela Słowa Bożego.

2…W przyszłą niedzielę kazania wygłosi rodak ks. prof. Stanisław Dyk. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na nowy ołtarz.

3…Dziękuję parafianom z Łomna Wsi za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty w wysokości 150 zł.: Annie Piecuch, Marii Wójcickiej, Urszuli Sitek, Beacie Gwardyś i Ryszardowi Latale. Bóg zapłać!

W przyszłym tygodniu zapraszam pięć domów z Łomna Pod Lasem.

4…W środę po Mszy nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Przed nabożeństwem można składać dziękczynienia i prośby odczytywane w czasie modlitwy.

5… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

6… Kolęda (od ok. 8.30) – przyjadę swoim samochodem:

Poniedziałek: Grabków 40 – 66;

Wtorek: Grabków Wojciechów 67a do ostatniego numeru;

7…W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Grzegorz Kowalski – par. tutejsza i Karolina Anna Maj – par. p.w. św. Trójcy w Starachowicach – zapowiedź 2.