III Niedziela Adwentu, 11.12.2022

 1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, w tradycji zwaną Gaudete – Niedzielą Radości.
  • Na Mszy św. o g. 10.00 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku 13.12. Serdecznie witamy rekolekcjonistę ks. Grzegorza Kutę – proboszcza parafii p.w. św. Hiacynty i Franciszka w Kielcach Msze św. w rekolekcje: niedziela: 8.00, 10.00 dla dzieci i 12.00; poniedziałek: 9.00 i 17.00; wtorek: 9.00, 11.00 (z sakramentem namaszczenia chorych) dla chorych i dla osób w podeszłym wieku i 17.00. Spowiedź we wtorek od 9.30 – 11.15. i od 16.00 – 17.30. Na Mszach rekolekcyjnych będziemy mogli złożyć ofiarę na tacę, która przeznaczona jest na pomoc w budowie kościoła w parafii ks. Grzegorza.
 2. We wszystkie dni adwentu, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, odprawiana jest Msza św. o Matce Bożej, zw. roratnią. W tym tygodniu: poniedziałek i wtorek o g.17.00, środa i piątek o g. 16.00, czwartek i sobota o 7.00. Od 16 grudnia na Mszach roratnich będzie śpiewana nowenna do Bożego Narodzenia.
 3. Tradycyjnie II Niedziela Adwentu, 4 grudnia 2022 r. była przeżywana jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W ramach tej akcji do puszek zebraliśmy 169 zł.
 4. W tym tygodniu wspominamy:
  • we wtorek: wspomnienie św. Łucji
  • w środę: wspomnienie św. Jana od
 5. Opłatki i świece Caritas są w zakrystii. Ofiara na opłatki to w części wynagrodzenie pracy pana Organisty.
 6. Dziękuję parafianom z Łomna Wsi za wczorajsze sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł.: Jadwidze Rokicie, Małgorzacie Mikulko, Annie Kucharczyk, Ewie Grzegorskiej i Zofii Pożodze. W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów z Łomna Wsi od p. Katarzyny Jarosz.
 7. Dziękuję za ofiarę na kościół p. Robertowi Jaroszowi.
 8. Przypomnę, że kancelaria parafialna jest jednocześnie kancelarią cmentarza. Klucze na cmentarz są tylko w kancelarii i stąd są brane na czas wykonywania jakichkolwiek prac związanych z otwarciem bramy cmentarnej.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 10. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne.
 11. Wzorem lat ubiegłych zapraszam do pomocy w przygotowaniu szopki i dekoracji bożonarodzeniowej. W tym roku parafian z Modrzewia nry od 1- 34 i Łomno od p. Wiesławy Linek do p. Anny Staszewskiej. Można w tej sprawie kontaktować się ze mną, albo z panią sołtys Modrzewia Barbarą Łuczkiewicz.
 12. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Krystyna Figiel. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.