III Niedziela Adwentu, 17.12.2023.

1… Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu.

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 16.30.
  • Roraty w tym tygodniu: poniedziałek, środa i piątek g. 16.00, wtorek i czwartek rano o g. 7.00 i sobota g. 17.00. Różnice w godzinach wynikają ze spowiedzi adwentowych w dekanacie. Na Mszach roratnich śpiewamy Nowennę do Bożego Narodzenia.

2…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty (150 zł.) Parafiankom z Łomna z nrów 1-5: Annie Kucharczyk, Urszuli Rokicie, Zofii Pożodze, Ewie Grzegorskiej, Małgorzacie Mikulko. Bóg zapłać!

W sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Łomna.

3…Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz na nowy ołtarz: Tadeuszowi Piwowarczykowi z Krajkowa i Genowefie Brożynie z Krajkowa. Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary składane na utrzymanie cmentarza.

4…Parafianie, którzy przygotowują w tym roku dekorację bożonarodzeniową (Łomno od 2A – 21) będą to robić w środę o g. 8.00.

5…W zakrystii są opłatki i świece Caritas. Tradycyjnie składając ofiarę za opłatki wyrażamy tym samym wdzięczność za niedzielną posługę naszego Pana Organisty.

6…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy.

7…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

Paczuszka dla maluszka:

Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie zachęca do udziału w bożonarodzeniowej akcji organizowanej przez Fundacje Małych Stópek.

W inicjatywę można włączyć się przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi i kosmetycznymi dla dzieci i młodzieży, takimi jak: żele do kąpieli, szampony, odżywki do włosów, kremy do twarzy i do rąk, artykuły do higieny jamy ustnej, proszki i płyny do prania, artykuły spożywcze tj. mąka, cukier, olej, makarony, kasze, herbaty, artykuły papiernicze tj. długopisy, bloki, piórniki, plecaki. Wiek podopiecznych 5-24 lat.

Paczki można przynosić do naszego kościoła do 26.12. czyli II dnia świąt. Artykuły te będą przekazane do podopiecznych Domu Dziecka nr 3 w Starachowicach.

Koordynator w akcji: Magdalena Wójcicka- Ptak, Monika Wojton- Pożoga.