III Niedziela Wielkanocna, 14.04.2024.

1…Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocną, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Polski. W naszej wspólnocie przypada dziś coroczny Dzień Seminaryjny. Taca przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Środa – Dzień Maryjny:

• Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu prowadzi Róża św. Matki Teresy;
  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – g. 17.30;

2…Dziękuję Parafianom z Grabkowa – Komorniki z nrów od 26 – 29a za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł.: Justynie Bryle, Małgorzacie Skrzypek, Edycie Bryle, Teresie Gałek i Agnieszce Pająk. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę kolejne pięć domów z Grabkowa Komornik zapraszam na g. 8.00.

3…Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty, dziękuję za ofiary indywidualne, proszono o anonimowość. Bóg zapłać!

4… Dziękuję Pani Dyrektor Joannie Latale, pani katechetce Magdalenie Wójcickiej-Ptak, dzieciom i młodzieży naszej szkoły za ubiegłotygodniową inscenizację na temat Bożego Miłosierdzia. Bóg zapłać!

5… Wojciech Kubik uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie i nasz ministrant – akolita został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Liturgicznej, którego finał miał miejsce wczoraj w Archidiecezjalnym Seminarium Duchownym w Krakowie. Dziękuję pani katechetce Magdalenie za przygotowanie i opiekę. Gratulacje!!!

6… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

7…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy.

8… Spotkanie Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz poświęcenie książeczek do nabożeństwa za dwa tygodnie – 28.04. po Mszy o g. 10.00.

9… W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Irena Gliwa. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie….

Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.