III Niedziela Wielkanocna, 23.04.2023.

1…Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna – Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski; wtorek – święto św. Marka Ewangelisty; sobota – święto św. Katarzyny Sieneńskie – patronki Europy

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia do puszek na cele Caritas zebraliśmy kwotę:   420 zł. Bóg zapłać!

Spotkanie Rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej po Mszy o g. 10.00.

2… Dziękuję parafiankom z Grabkowa Komorniki od nru 39-35 za posprzątanie kościoła: Aleksandrze Nawrot, Mirosławie Sitek, Celinie Figiel. W/w Paniom oraz p. Elżbiecie Zawadzkiej dziękuję za ofiarę na kwiaty w wysokości 120 zł. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Grabkowa.

3…W środę po Mszy o g. 17.00 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Na nabożeństwie odczytujemy złożone dziękczynienia i prośby.

4… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

5…. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Błażej Kwiecień zam. w Modrzewiu, parafia tutejsza i Patrycja Mazurek, zam. w Starachowicach – zapowiedź 1.

6… W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Helena Kiełek. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!