III Niedziela Wielkiego Postu, 12.03.2023.

1…Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu.

W ubiegłą niedzielę zwaną Ad Gentes ofiarami do puszek wspieraliśmy misje. Przekazaliśmy kwotę 187 zł. Bóg zapłać!

2…Dziękuję parafianom z Grabkowa nry 53 – 51 za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty w wysokości 160 zł.: Annie Staszewskiej, Karolinie Kalisz, Markowi Kaliszowi, Magdalenie Błoch. Bóg zapłać!

W przyszłym tygodniu w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Grabkowa.

Dziękuję za ofiary na kościół: Janowi Jarosowi, Waldemarowi Kalecie. Bóg zapłać!

3…W środę po Mszy o g. 16.00 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Na nabożeństwie odczytujemy złożone dziękczynienia i prośby.

Droga Krzyżowa – piątek g. 16.30; Gorzkie Żale – niedziela g. 11.30.

Ofiary składane na tace w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy tradycyjnie na dekorację i kwiaty do Grobu.

 

4…Zakończyliśmy kolejną inwestycję – kostkę na cmentarzu. Dziękuję za wykonaną pracę. Jestem bardzo wdzięczny za dokładną realizację wszystkich kluczowych wytycznych. Stara alejka została uporządkowana, a nowe ułatwią nam dotarcie do grobów suchą stopą. Mamy tym samym klarowny punkt odniesienia przy wytyczaniu nowych grobów z zachowaniem określonych odległości i wielkości nagrobków, jednakowych dla wszystkich – na co często zwracano uwagę w czasie kolędy. Tam, gdzie szyk został złamany wracamy do czterech rzędów grobów, co ułatwi likwidacja przerośniętych tui.

Jeśli są jakieś uwagi dotyczące prac na cmentarzu zapraszam do kontaktu ze mną w kancelarii parafialnej.

Kolejny etap porządkowania spraw cmentarza to inwentaryzacja grobów i docelowo ustalenie tzw. Dysponentów grobów, co jest wymogiem prawa administracyjnego. W niedługim czasie wszystkie groby zostaną sfotografowane, opisane i znajdą się w bazie internetowej www.mogiły.pl. Na naszej stronie zostanie zamieszczony link do bazy i obowiązujący regulamin cmentarza.

 

5…Na początku roku w imieniu parafii skierowałem prośbę do ss. Albertynek w Krakowie o relikwie naszego patrona św. brata Alberta. W minionym tygodniu otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź. Na jednej z niedzielnej Mszy zostaną uroczyście wprowadzone do świątyni. Docelowo znajdą się w nowym głównym ołtarzu.

6….Na plebani zostało wymienionych dziewięć okien drewnianych i w części dziurawych i przeciekających na okna plastikowe i ciepłoszczelne oraz został założony nowy alarm i kamery. To odpowiedź na zalecenia dotyczące bezpieczeństwa przy kościołach.

Dziękuję panom Grzegorzowi Biskupowi i Piotrowi Stępniowi za docieplenie styropianem dwóch pomieszczeń na plebani. Bóg zapłać!

7…W zakrystii są już baranki wielkanocne.

8…Do przygotowania grobu i ciemnicy zapraszam parafian z Łomna Parceli od p. Kozerów. Proszę o kontakt, ustalimy szczegóły.

 

9… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Niedzieli” rachunek sumienia w zwartej formie, może nam się przydać przy spowiedziach.

 

10… W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Grzegorz Życiński zamieszkały w Łomnie i Izabela Dudzic zam. w Grabkowie – zapowiedź 2; Kacper Stachucy zam. w Starachowicach i Marlena Kowalczyk zam. w Łomnie – zapowiedź 1.

 

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.