III Niedziela Zwykła, 22.01.23.

1…Przeżywamy dziś III Niedzielę okresu zwykłego – Niedzielę Słowa Bożego.

W naszej wspólnocie to niedziela przygotowująca nas do konsekracji naszego kościoła. Dziękuję ks. profesorowi Stanisławowi Dykowi za sprawowanie Mszy św. i wygłoszoną homilię.

W bieżącym tygodniu wspominamy: wtorek: św. Franciszka Salezego; środa: święto nawrócenia św. Pawła Apostoła; czwartek: św. bpów Tymoteusza i Tytusa; sobotę: św. Tomasza z Akwinu.

2…W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy niedzielę seminaryjną. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na utrzymanie naszego kieleckiego seminarium.

3…Dziękuję parafianom z Łomna Pod Lasem i Modrzewia za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty w wysokości 110 zł.: Grażynie Baradziej, Marii Dylewskiej, Patrykowi Góździowi i Mirosławowi Góździowi. Bóg zapłać!

W przyszłym tygodniu zapraszam pięć domów z Łomna Zarzecze.

4…Dziękuję za ofiary na kościół: Jerzemu Orłowi.

5…W środę po Mszy nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Przed nabożeństwem można składać dziękczynienia i prośby odczytywane w czasie modlitwy.

6… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

7…W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Grzegorz Kowalski – par. tutejsza i Karolina Anna Maj – par. p.w. św. Trójcy w Starachowicach – zapowiedź 3.

8…Zakończyliśmy kolędę. Dziękuję za otwarte drzwi i życzliwość w czasie kolędowych spotkań oraz za ofiary na kościół i kolędę. Dziękuję pewnej rodzinie za ofiarę w wysokości 3000 zł. Bóg zapłać!

9… Życzenia dla babć i dziadków.