IV Niedziela Adwentu, 24.12.2023.

1…Przeżywamy dziś IV – ostatnią – Niedzielę Adwentu.

2…W tym tygodniu wspominamy:

• Poniedziałek: Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę; rozpoczynamy oktawę Bożego Narodzenia. Zapraszam na Pasterkę w int. Parafii na g. 24.00.
  • Wtorek: święto św. Szczepana – Msze św. jak w niedzielę; na każdej Mszy poświęcenie owsa. Taca na KUL.
  • Środa: święto św. Jana apostoła i ewangelisty; dzień imienin bpa ordynariusza Jana Piotrowskiego; poświęcenie wina.
  • Czwartek: święto Świętych Młodzianków, męczenników
  • Niedziela: święto Świętej Rodziny; odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Ostatni dzień Roku 2023. Msza dziękczynno-błagalna w int. parafian o g. 12.00. Na każdej Mszy św. nabożeństwo na zakończenie Roku Kalendarzowego.
  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 16.30.

3…Dziękuję parafianom z Łomna z nrów od 5B-12 za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 180 zł.: Katarzynie Jarosz, Danielowi Gałkowi, Małgorzacie Banach, Marioli Kucharczyk, Marii Styczeń i Dominikowi Linkowi. Bóg zapłać!

W sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Łomna.

4…Dziękuję za przygotowanie kościoła, szopkę i gwiazdy betlejemskie parafianom z Łomna 2a-21. Dziękuję za pomoc panu kościelnemu Stanisławowi. Bóg zapłać!

Dziękuję za przygotowanie obrusów do kościoła.

5…Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz na nowy ołtarz: Robertowi Więcławowi ` Krajkowa i Dorocie i Dariuszowi Gęburom z Grabkowa. Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary składane na utrzymanie cmentarza.

6… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

7…W zakrystii są opłatki. Tradycyjnie składając ofiarę za opłatki wyrażamy tym samym wdzięczność za niedzielną posługę naszego Pana Organisty.

8…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy.

9…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

10…Wciąż aktualna jest akcja Paczuszka dla maluszka. Szczegóły w gablocie. Dziękuję za przyniesione w tygodniu paczki.

Kolęda w tym tygodniu:

sobota 30.12. od g. 9.00 – Łomno przy Modrzewiu 112-118 i Modrzewie 1-34. Przyjadę swoim samochodem.