IV Niedziela Wielkiego Postu, 10.03.2024.

UWAGA!!! Zmiana godzin Mszy św. – Msze św. w poniedziałek (11.03.) i w sobotę (16.03.) o g. 18.00!!!

1…Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu, w tradycji zwaną Laetera, czyli niedzielą radości. Dzisiaj zakończenie wizytacji kanonicznej, gościmy ks. bpa Andrzeja Kaletę.

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – środa g. 16.30.
  • Droga Krzyżowa – piątek o 16.30.
  • Gorzkie Żale o 11.30.

2…Dziękuję Parafianom z Grabkowa z nrów za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł.: Annie Sikorze, Krystynie Jeziorskiej, Dorocie Jeziorskiej, Annie i Krzysztofowi Garbaczom oraz Bogumile Jeziorskiej. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Grabkowa.

3…Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty oraz za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

Dziękuję za liczny udział w plenerowej Drodze Krzyżowej. Dziękuję ministrantom i panu kościelnemu Stanisławowi.

4… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

5… W Wielki Wtorek udamy się razem z parafianami z Tarczka na Drogę Krzyżową na św. Krzyż. Wyjazd autobusem do Nowej Słupi spod kościoła około g. 16.00. Zapisy w zakrystii.

6… Są Baranki wielkanocne – zapraszam.

7…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy.

10 marca będzie w naszej parafii ks. bp Andrzeja Kaleta w ramach tzw. wizytacji kanonicznej. Ks. bp Andrzej będzie sprawował dwie Msze św.: o g. 10.00, będzie to główna Msza św. i o g. 12.00. Na g. 10.00 zapraszam dzieci, młodzież, Róże Różańcowe, Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich. Po Mszy będzie indywidualne błogosławieństwo dzieci. Natomiast o g. 11.30 razem z ks. bpem będziemy modlić się na naszym cmentarzu.

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Justyna Mikulko z Łomna i Maciej Ulewiński z par. Kierz Niedźwiedzi, zap. 2.

Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.