IV Niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2023.

1…Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Laetare – Niedziela Radości.

W tym tygodniu wspominamy: jutro: Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP; sobota: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia.

2…Dziękuję parafiankom z Grabkowa nry 49 – 47 za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty w wysokości 150 zł.: Iwonie Harabin, Małgorzacie Kwiecień, Małgorzacie Kozłowskiej, Jadwidze Stępień, Justynie Zep. Bóg zapłać!

W przyszłym tygodniu w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Grabkowa.

3…Dziękuję panu kościelnemu Stanisławowi Piórczykowi za zrobienie furtki na cmentarzu kończącej nową alejkę. Bóg zapłać!

4…Koło Gospodyń Wiejskich z Łomna zaprasza na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w niedzielę 26 marca. Po każdej Mszy będzie można zakupić przygotowaną przez Koło palmę.

5…W środę po Mszy o g. 16.00 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Na nabożeństwie odczytujemy złożone dziękczynienia i prośby.

Droga Krzyżowa – piątek g. 16.30; Gorzkie Żale – niedziela g. 11.30.

Ofiary składane na tace w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy tradycyjnie na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.

6…W zakrystii są baranki wielkanocne.

7…W tym roku Grób Pański i Ciemnicę przygotowują parafianie z Łomna Parcele od p. Kozerów.

8…Z racji spowiedzi w dekanacie niektóre intencje, za zgodą ofiarodawców będą przesunięte na inny termin. Z tej racji proszę o kontakt osobę, która zamówiła intencje na 27.03. na g. 16.00 za zmarłych Genowefę, Stanisława Sarwickich, Mariannę, Jana Stępniów.

8… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9… W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Grzegorz Życiński zamieszkały w Łomnie i Izabela Dudzic zam. w Grabkowie – zapowiedź 3; Kacper Stachucy zam. w Starachowicach i Marlena Kowalczyk zam. w Łomnie – zapowiedź 2.