IV Niedziela Zwykła, 28.01.2024.

1…Przeżywamy dziś IV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

W tym tygodniu wspominamy:

• Środa – wsp. św. Jan Bosko, prezbitera;
  • Piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w tradycji Świętem Matki Bożej Gromnicznej- Msze św. o 9.00 i 16.00, na każdej Mszy poświęcenie świec;

To także Dzień Życia Konsekrowanego, ofiarą złożoną na tacę możemy wspomóc zakony kontemplacyjne;

Spowiedź z racji I Piątku od 8.30 i od 15.30;

Nabożeństwo I piątkowe po Mszy o g. 16.00;

Odwiedziny chorych w domach od g. 10.00;

• I Sobota Miesiąca – nabożeństwo po Mszy o g. 16.00.
  • I Niedziela Miesiąca – na każdej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.

Na Mszy o g. 10.00 poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 16.30.

2…Dziękuję Parafianom z Łomna i Modrzewia za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 210 zł.: Urszuli Sitek, Beacie Gwardyś, Kamilowi Gwardysiowi, Ilonie Binkowskiej, Grażynie Baradziej, Michałowi Pazderskiemu, Mirosławowi Góździowi. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę na g. 8.00 zapraszam pięć domów z Łomna Zarzecze od nru 65.

3… Zachęcam do lektury gazet. Są najnowsze nru „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

4…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy.

5…Dziękuję za ofiary składane na tacę. Dziękuję za życzliwość i otwarte drzwi w czasie kolędy oraz za składane przy tej okazji ofiary na kościół i utrzymanie księdza. Bóg zapłać!

6… W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Jakub Fiołna, par. Pasztowa Wola i Karolina Kalisz, parafia tutejsza – zap. 1.

Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.