IX Niedziela Zwykła, 02.06.2024.

1…Przeżywamy dziś IX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. To I Niedziela miesiąca – po Mszy o g. 8.00 spotkanie Róż Żywego Różańca. Do puszek zbieramy ofiary na fundusz remontowo-budowlany naszej diecezji.

2…Trwają nabożeństwa czerwcowe – dzisiaj na każdej Mszy św., w dni powszednie o g. 17.30, w przyszłą niedzielę o g. 11.30.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesja dziś po Mszy o g. 10.00, od poniedziałku do czwartku po Mszy o g. 17.00. zapraszam dzieci do sypania kwiatków.

 

W tym tygodniu:

  • Poniedziałek – wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników;
  • Środa – Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu prowadzi Róża NMP Różańcowej. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – g. 17.30. Procesja po nabożeństwie. Dziękuję za prowadzenie Różańca i przygotowaną liturgię Słowa Bożego; wspomnienie św. Bonifacego;
  • Czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała; Msza z procesją o g. 17.00. zachęcam do przygotowania ołtarzy. I przy dzwonnicy – Łomno Parcele i Łomno przy Bostowie, II przy trzepaku – Grabków Komorniki i III przy tablicy ogłoszeń – Wojciechów. Zakończenie w kościele.
  • Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. I Piątek miesiąca – odwiedziny chorych w domach od g. 9.00, spowiedź od g. 16.00.
  • Sobota – Niepokalanego Serca NMP.

W przyszłą niedzielę o g. 12.00 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św. Próba dzieci w sobotę o g. 10.00, spowiedź w piątek od 16.00.

3…Dziękuję Parafianom z Krajkowa z nrów 1 – 5 za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 180 zł.: Genowefie Dyk, Annie Kargul z dziećmi, Ireneuszowi Latale, Janowi Linkowi, Helenie Wiecha i Anecie Orzeł. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę kolejne pięć domów z Krajkowa zapraszam na g. 8.00.

 

4…Dziękuję parafianom z Krajkowa i Grabkowa za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała, dziękuję za pomoc w przygotowaniu liturgii: panu kościelnemu Stanisławowi, panu organiście Jerzemu, ministrantom, lektorom i kantorkom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym i ich rodzicom, niosącym feretrony i inne symbole religijne oraz wszystkim uczestnikom. Bóg zapłać!

5…Dziękuję Rodzicom dzieci, które wczoraj po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. za przygotowanie kościoła, placu przed kościołem, za dekorację i ofiarę na kościół w wysokości 1000 zł. Dziękuję pani katechetce Magdalenie Wójcickiej – Ptak za przygotowanie liturgii.

Zapraszam dzieci w strojach komunijnych do przeżywania tzw. białego tygodnia na Msze św.: dziś g. 10.00, od poniedziałku do soboty na g. 17.00.

6…Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty. Bóg zapłać!

7…Są wolne miejsca w ramach pielgrzymki dziękczynnej dzieci I komunijnych i rocznicowych. Zachęcam do udziału wszystkich chętnych. Pielgrzymka będzie 20.06. tj. czwartek, jedziemy do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.

8… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsza życzenia…

Wszystkie sprawy dot. cmentarza, pogrzebu i miejsca pochówku załatwiamy w kancelarii parafialnej.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.