Niedziela Chrystusa Króla, 20.11.2022

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela kończącego się Roku Liturgicznego. Za tydzień Adwent. Rekolekcje adwentowe będą od 3. niedzieli Adwentu 11.12. do wtorku 13.12. Spowiedź we wtorek 13.12. Rekolekcje wygłosi ks. Grzegorz Kuta – proboszcz parafii p.w. św. Hiacynty i Franciszka w Kielcach.
 2. Do puszek w zeszłym tygodniu w ramach zbiórki na Ukrainę zebraliśmy 687,62. Dzisiaj do puszek można złożyć ofiarę na duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji i wesprzeć młodych ludzi w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Portugalii w 2023 r.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  • Poniedziałek: wspomnienie – Ofiarowanie NMP
  • Wtorek: wspomnienie św. Cecylii
  • Czwartek: wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
 4. Spotkanie dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w przyszłą niedzielę po Mszy o g. 10.00.
 5. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom z Łomna Parcele oraz za ofiarę na kwiaty 80 zł.: Martynie Rutkowskiej, Ewelinie Świetlik, Karolinie Góźdź, Alinie Klimas.  W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów.
 6. Panu geodecie inż. Łukaszowi Hamerze dziękuję za nieodpłatne wykonanie usługi inwentaryzacji przyłącza kanalizacyjnego.
 7. Można wciąż składać wypominki na rok 2022/23. Odczytując imiona naszych zmarłych wyrażamy wiarę, że zapisane są w Bożej księdze życia.
 8. Przypomnę, że kancelaria parafialna jest jednocześnie kancelarią cmentarza. Klucze na cmentarz są tylko w kancelarii i stąd są brane na czas wykonywania jakichkolwiek prac związanych z otwarciem bramy cmentarnej.
 9. Strona parafialna nabrała już profesjonalnego charakteru. Zachęcam, by zajrzeć. W zakładkach m.in. ogłoszenia, intencje bieżące, intencje pogrzebowe, w zakładce Cmentarz znajduje się instrukcja kurii diecezjalnej określająca zasady pochówków, wielkość grobów, odległości między nimi i inne.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 11. Minęła 30 rocznica istnienia parafii. Chciałbym, by ten rok był rokiem duchowego i praktycznego przygotowania nas do konsekracji naszej świątyni. Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z kamieniarzami, projekt ołtarza jest w przygotowaniu. Razem z kamiennym ołtarzem, który jest warunkiem koniecznym konsekracji, będzie też zrobiona nowa kamienna ambonka. Planowany termin wydarzenia to niedziela 15.10.23. g. 16.00. O szczegółach będę informował na bieżąco.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
16:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.