Niedziela Męki Pańskiej, 24.03.2024.

1…Przeżywamy dziś Niedzielę Męki Pańskiej, czyli Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Gorzkie Żale o g. 11.30.

• W Wielki Wtorek (26 marca) udamy się razem z parafianami z Tarczka na Drogę Krzyżową na św. Krzyż. Wyjazd autobusem do Nowej Słupi spod kościoła o g. 16.00. Koszt przejazdu 10 zł.
  • ODWIEDZINY CHORYCH W DOMACH – ŚRODA 9.00-12.00.
  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – środa g. 16.30.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W TRIDUUM PASCHALNYM

• WIELKI CZWARTEK

Msza Wieczerzy Pańskiej g. 17.00

Adoracja do g. 22.00.

• WIELKI PIĄTEK

Adoracja od g. 8.00

Droga Krzyżowa i Liturgia na cześć Męki Pańskiej g. 16.00

Adoracja do g. 24.00.

Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.

• WIELKA SOBOTA

Poświęcenie pokarmów: 9.00, 10.00 i 11.00.

Adoracja 8.00 – 12.00 i od 15.00.

Wigilia Paschalna g. 18.00. – przynieśmy świece.

• NIEDZIELA ZMARTYWCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Rezurekcja g. 6.00

Pozostałe Msze św. 10.00 i 12.00.

2…Dziękuję Parafianom z Grabkowa z nrów od 53 – 51 za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 120 zł.: Annie i Ireneuszowi Staszewskim, Annie Kalisz, Markowi Kaliszowi i Magdalenie Błoch. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę kolejne pięć domów z Grabkowa zapraszam na g. 12.00.

Grupę przygotowującą dekorację zapraszam w poniedziałek na g. 17.30.

3…Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty, ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz indywidualne: Pawłowi Mergalskiemu z Łomna. Bóg zapłać!

4…Dziękuję Kołu Gospodyń Wiejskich z Łomna za piękną palmę wielkanocną, która zdobi nasze prezbiterium.

5… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

6…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy.

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Ernest Niemaszewski, par. Bodzentyn i Aleksandra Wiecha, par tutejsza – zapowiedź 1.

Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.