Niedziela Miłosierdzia Bożego, 07.04.2024.

1…Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego i zarazem I Niedzielę miesiąca. Do puszek przy wejściu składamy ofiary na cele charytatywne realizowane przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Na Mszach o g. 8.00 i 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych. Na Mszy o g. 10.00 inscenizacja przygotowana przez młodzież z naszej szkoły nt. Bożego Miłosierdzia. Dzieci uczestniczące w Drogach Krzyżowych otrzymają nagrodę.

• Poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze o 9.00 i 17.00.
  • Środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – g. 17.30.
  • W niedzielę 14 kwietnia będzie Dzień Seminaryjny, taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach.

2…Dziękuję Parafianom z Grabkowa z nrów od 43 – 40 za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 120 zł.: Teresie Linek, Zofii Białek, Monice Świderskiej, Ewie i Gabrysi Kalisz. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę kolejne pięć domów z Grabkowa zapraszam na g. 8.00.

Ponieważ kończy się Oktawa Wielkanocna zapraszam jutro, po Mszy św. o g. 17.00 kilka osób z grupy przygotowującej dekorację na Triduum Paschalne do demontażu Grobu Pańskiego.

3…Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty, dziękuję za ofiary złożone w drugi dzień świąt na potrzeby KUL-u. Dziękuję za ofiarę na kościół w wysokości 920 zł. od parafian z Łomna przygotowujących dekorację Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

4… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

5…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy.

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Ernest Niemaszewski, par. Bodzentyn i Aleksandra Wiecha, par tutejsza – zapowiedź 3.

Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.