Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 19.05.2024.

1…Przeżywamy dziś Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny i ponownie rozpoczyna okres zwykły w liturgii.

Spotkanie Rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii po Mszy o g. 10.00.

2…Trwają nabożeństwa majowe – w dni powszednie o g. 17.30, w niedziele o 11.30.

• Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła;
  • Środa – Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu prowadzi Róża św. s. Faustyny. Nabożeństwo majowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy – g. 17.30. Dziękuję za prowadzenie Różańca i przygotowaną liturgię Słowa Bożego;
  • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • Piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych;
  • Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy; Dzień Matki.

3…Dziękuję Parafiankom z Grabkowa z nrów 13 – 8 za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł.: Marii Więcław, Marii Gliwie, Lucynie Biskup, Wiesławie Latale i Dorocie Gęburze. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę kolejne pięć domów z Grabkowa zapraszam na g. 8.00.

4…Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty. Bóg zapłać!

5…Dziękuję za przygotowanie figury MB Fatimskiej na dzień fatimski parafianom z Łomna i Modrzewia od strony Bostowa. Bóg zapłać!

6…Dziękuję, za przygotowanie obrusów. Bóg zapłać!

7…30 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w tradycji zwaną Bożym Ciałem. Po Mszy św. o g. 10.00 z procesją udamy się od kościoła parafialnego w stronę zachodnią. Zachęcam do przygotowania ołtarzy w tradycyjnych miejscach na trasie procesji.

8…Próby przed I Komunią: wtorek (21.05.) g. 15.30 – odwołane z powodu wycieczki szkolnej, czwartek (23.05.) g. 15.30, sobota (25.05.) g. 10.00.

9… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

10…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy. Zachęcam do odmówienia Litanii Loretańskiej w domu. Za tydzień na Msze św. przynosimy plansze z nabożeństw majowych. Kto ma planszę otrzyma nagrodę.

11…W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Marcel Banasik par. Chybice i Klaudia Bryła par. tutejsza – zapowiedź 1. Dominik Zugaj par. Wysoka i Ewelina Mikulko par. tutejsza – zapowiedź 1.

POŚWIĘCENIE PÓL (19.05.):

Krajków przy figurze g. 16.00

Krajków 1 g. 16.15

Grabków przy sklepie g. 16.30

Wojciechów g.  16.45.

Przyjadę swoim samochodem.

Z ofiar zebranych z racji poświęcenia pól zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała 06.06. o g. 17.00.