Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 09.04.23.

1…Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Jutro drugi dzień świąt – Msze o g. 8.00, 10.00 i 12.00. Radość Wielkiejnocy w szczególny sposób przedłuża się na cały tydzień w tzw. Oktawę Wielkanocną, która kończy się w II Niedzielę, czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W ramach nowenny przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia od jutra przed Mszami Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2… Dziękuję parafianom z Grabkowa Komorniki od nru 26 – 29a za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty w wysokości 150 zł.: Justynie Bryle, Małgorzacie i Dawidowi Skrzypkom, Edycie Bryle, Teresie Gałek i Agnieszce Pająk. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Grabkowa Komornik.

3… Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam godnie i pobożnie przeżyć czas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego: parafianom z Łomna Parcele za przygotowanie pięknej dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za złożoną przy tej okazji ofiarę na nowy ołtarz w wysokości 450 zł. Bóg zapłać!

Dziękuję Panu kościelnemu Stanisławowi Piórczykowi, panu organiście Jerzemu Orłowi, pani katechetce Magdalenie Wójcickiej-Ptak razem z przygotowaną przez nią grupą lektorów i kantorek, asyście liturgicznej, dziękuję za przygotowanie obrusów oraz paniom prowadzącym adoracje w Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Bóg zapłać!

3…W środę po Mszy o g. 17.00 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Na nabożeństwie odczytujemy złożone dziękczynienia i prośby.

4… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

5…Obrazki dla dzieci z Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek dzisiaj po Mszach. Za tydzień proszę, aby dzieci przyniosły podpisane plansze z Dróg Krzyżowych.