Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 31.03.2024.

1…Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczynamy Oktawę wielkanocną. W piątek w oktawie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od 1 kwietnia zmiana godziny Mszy św. popołudniowych w dzień powszedni.

• Jutro II Dzień Wielkiejnocy – Msze św. jak w niedziele: 8.00, 10.00 i 12.00.

Taca na KUL.

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – środa g. 17.30.
  • I Piątek Miesiąca

*) Odwiedziny chorych w domach od g. 9.00;

*) Spowiedź w kościele od g. 16.30;

*) Litania do Serca Pana Jezusa o g. 17.30;

• I Sobota Miesiąca – nabożeństwo po Mszy o g. 17.00.
  • Niedziela Miłosierdzia Bożego – I Niedziela Miesiąca – na Mszach o g. 8.00 i 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych. Na Mszy o g. 10.00 inscenizacja przygotowana przez młodzież z naszej szkoły nt. Bożego Miłosierdzia.
  • W przyszłą niedzielę dzieci uczestniczące w Drogach Krzyżowych przynoszą plansze z tego nabożeństwa.

2…Dziękuję Parafianom z Grabkowa z nrów od 49 – 46 za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 180 zł.: Iwonie i Aleksandrze Harabin, Małgorzacie Kwiecień, Dorocie Kozłowskiej, Aleksandrze Kozłowskiej, Jadwidze Stępień i Justynie Zep. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę kolejne pięć domów z Grabkowa zapraszam na g. 8.00.

Dziękuję za przygotowanie dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego parafianom z Łomna z nrów od 22 – 43. Bóg zapłać!

Dziękuję za pomoc w przygotowaniach do liturgii: p. kościelnemu Stanisławowi Piórczykowi, panu organiście Jerzemu Orłowi i kantorkom, ministrantom, akolitom czytającym Pasję, pani katechetce Magdalenie Wójcickiej – Ptak i grupie lektorów. Dziękuję za przygotowanie obrusów i wszelką pomoc.

Dziękuję za liczny udział w celebracjach liturgicznych.

3…Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty, dziękuję za ofiary składane w czasie adoracji Krzyża, przeznaczone na wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej. Dziękuję za ofiary indywidualne: Janowi Borkowi z Modrzewia. Bóg zapłać!

5… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

6…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy.

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Ernest Niemaszewski, par. Bodzentyn i Aleksandra Wiecha, par tutejsza – zapowiedź 2.

Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.