Przemienienie Pańskie, 06.08.2023.

1… Przeżywamy dzisiaj Święto Przemienienia Pańskiego jest to zarazem I niedziela miesiąca. Na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, zmiana tajemnic oraz przekazanie intencji na sierpień.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

• Wtorek – wsp. św. Dominika, prezbitera;
  • Środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy;
  • Czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona, męczennika;
  • Piątek – wsp. św. Klary, dziewicy;

Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.

Dzień Fatimski przypada w niedzielę 13.08. Dodatkowa Msza św. z procesją o g. 18.00. Różaniec fatimski o g. 17.30. (Proszę o udekorowanie figury MB).

Sierpień to miesiąc trzeźwości i modlitwy o trzeźwość i uwolnienie z nałogów alkoholizmu. Ta intencja towarzyszy i nam w codziennej liturgii.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 150 zł. Parafiankom z Łomna: Edycie Linek, Marzenie Bryle, Teresie Grzegorskiej, Barbarze Jarosz, Natalii Góreckiej. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Łomna.

4…Dziękuję za ofiary składane na kościół i ołtarz.: p. Jaroszom z Łomna. Bóg zapłać!

4…Dziękuję panom Stanisławowi Piórczykowi i Andrzejowi Grzegorskiemu za położenie chodnika na cmentarzu na ścieżce do kranu z wodą. Bóg zapłać!

5…Na plebani zostały wykonane prace uszczelniające dach, bo przeciekał i zostały wymienione parapety na poddaszu z tego samego powodu. Bóg zapłać za wykonana pracę!

8…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

9…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

Na cmentarzu ktoś zniszczył ceramiczne zdjęcie na jednym z nagrobków. Akt wandalizmu został zgłoszony przez Rodzinę na Policję.

Wszystkie sprawy dot. cmentarza, pogrzebu i miejsca pochówku załatwiamy w kancelarii parafialnej. Osoby, które przy okazji rezerwacji miejsc składały ofiarę pokładną na rzecz utrzymania cmentarza mogą w kancelarii odebrać dokument dysponenta grobu.

INTENCJE KÓŁ RÓŻAŃCOWYCH SIERPIEŃ:

1. Intencja ogólna: Módlmy się, aby Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pomogły młodym ludziom wyruszyć w drogę, żyć Ewangelią i być jej świadkami we własnym życiu.
  2. 2.Intencja misyjna: Módlmy się, aby chrześcijanie żyli zgodnie z Ewangelią, dając świadectwo wiary, uczciwości i miłości bliźniego.
  3. Intencja Krucjaty Modlitwy za Ojczyznę: Módlmy się o trzeźwość w rodzinach i wytrwałość dla podejmujących abstynencję alkoholową oraz o wiarę dla błądzących i wątpiących, Boże błogosławieństwo dla rolników i pracujących na roli jak również dla wypoczywających.
  4. Intencja lokalna: Módlmy się o rozkwit modlitwy różańcowej, wspólnot Żywego Różańca i tryumf Niepokalanego Serca Maryi.