Sakramenty

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza są czynne po każdej Mszy świętej. Kancelaria znajduje się w budynu plebanii.

Chrzest

Datę Chrztu Świętego można ustalić zgłaszając się do zakrystii lub kancelarii. Wtedy zostanie ustalone spotkanie na spisanie aktu Chrztu Świętego i katechezę dla rodziców przygotowującą do chrztu dziecka.

Na spotkanie należy zabrać ze sobą:

• akt urodzenia dziecka,
  • dane chrzestnych: imię, nazwisko, wiek i adres.

Dokumenty wymagane:

• metryka chrztu – w przypadku osób, które nie były ochrzczone w parafii,
  • w przypadku osób spoza parafii – zgoda proboszcza parafii zamieszkania na przyjęcie sakramentu bierzmowania poza parafią zamieszkania,
  • w przypadku osób starszych – świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej.

Małżeństwo

Młodzi, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa mogą ten zamiar zgłosić w zakrystii albo w kancelarii, ustalając termin ślubu.

Przynajmniej 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu należy zgłosić się w zakrystii i ustalić spotkanie na spisanie protokołu przedślubnego. Wtedy konieczne jest zgromadzenie wymaganego kompletu dokumentów:

• akty chrztu świętego z adnotacją o bierzmowaniu, jeśli chrzest był poza parafią  (ważne 6 miesięcy od wydania),
  • potwierdzenie ukończenia kursu przedmałżeńskiego,
    zaświadczenie ze spotkań w poradni rodzinnej,
  • dowody osobiste,
  • dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego, potwierdzające stan wolny lub akt ślubu cywilnego,
  • dane świadków (imię, nazwisko, wiek i adres).

Jeśli oboje narzeczeni nie są naszymi parafianami, konieczna jest zgoda jednego z proboszczów na przeprowadzenie rozmów kanonicznych i udzielenie ślubu poza własną parafią.