Święto Świętej Rodziny, 31.12.2023.

Kolęda w tym tygodniu:

• Środa od g. 9.00 – Łomno PGR od krzyżówki;
  • Czwartek od g. 9.00 – Łomno od nru 2 – 43;

Przyjadę swoim samochodem.

Jeżeli termin kolędy koliduje z innymi planami czy obowiązkami jestem do dyspozycji w innym, dogodnym czasie.

1…Przeżywamy dziś Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej Mszy odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Msza dziękczynno-błagalna w int. parafian na zakończenie Roku 2023 o g. 12.00. Po każdej Mszy św. zaśpiewamy suplikację.

2…W tym tygodniu wspominamy:

• Poniedziałek: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i I Dzień Nowego Roku Kalendarzowego – Msze św. jak w niedzielę;
  • Wtorek: wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu;
  • I Piątek miesiąca: odwiedziny chorych w domach od. g. 9.00, spowiedź od 15.30; Msza św. i nabożeństwo o g. 16.00.
  • Sobota: Uroczystość Objawienia Pańskiego – Msze jak w niedzielę; na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Taca w tym dniu na Misje, ofiara z racji poświęcenia kadzidła i kredy na wyposażenie salki parafialnej. I Sobota – Nabożeństwo po Mszy o g. 12.00 (Różaniec + 15 min. Rozważanie);
  • Niedziela: Święto Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych;

I Niedziela miesiąca – na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu; po Mszy o g. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych i przekazanie intencji na styczeń;

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 16.30.

3…Dziękuję parafianom z Łomna z nrów 13 i 14 za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 60 zł.: Paulinie Linek, Kamilowi Linkowi, Marzenie Janus I Bartoszowi Janusowi. Bóg zapłać!

Ponieważ w sobotę jest uroczystość kolejne pięć domów z Łomna zapraszam w piątek, godzina do ustalenia – proszę o kontakt w tej sprawie.

4… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

5…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy.

6…Dziękuję za ofiary składane na tacę. Dziękuję za życzliwość i otwarte drzwi w czasie kolędy oraz za składane przy tej okazji ofiary na kościół i utrzymanie księdza. Bóg zapłać!

Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.