Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 26.11.2023.

1… Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela kończącego się roku liturgicznego, a zarazem Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu lokalnym

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

  • Czwartek – święto św. Andrzeja, apostoła.
  • I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od g. 10.00, spowiedź od 15.00, nabożeństwo po Mszy o g. 16.00. Odwiedziny chorych mają już charakter przedświąteczny.
  • I Sobota miesiąca. Nabożeństwo I Soboty po Mszy o g. 16.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec w intencji wynagradzającej i 15 minutowe rozważanie.
  • Niedziela – I Niedziela Adwentu i zarazem I Niedziela miesiąca. Na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, zmiana tajemnic oraz przekazanie intencji na grudzień.
  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 16.30.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty (120 zł.) Parafiankom z Łomna z nrów 97-95: Renacie Czernik, Kamili Czernik, Alinie Klimas, Martynie Rutkowskiej i Ewelinie Świetlik. Bóg zapłać!

W sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Łomna.

4…Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz na nowy ołtarz: Marcinowi Kucharczykowi z Krajkowa. Bóg zapłać!

5…Spotkanie Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. dzisiaj po Mszy św. o g. 10.00.

6…Dzisiaj do puszek zbieramy ofiary na duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji i w ten sposób wspieramy młodych ludzi w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2027 w Korei Południowej.

7…Wczoraj z rąk ks. bpa Andrzeja Kalety dwóch ministrantów naszej parafii Jakub Jarosz i Wojciech Kubik razem z 52 innymi ministrantami naszej diecezji w parafii pw. św. Wojciecha w Kielcach otrzymało specjalne błogosławieństwo do pełnienia funkcji liturgicznej – akolity. Wydarzenie to było poprzedzone kursem przygotowawczym, który miał miejsce w naszym Seminarium Diecezjalnym w Kielcach i trwał trzy dni. Gratuluję ministrantom! Mogą legalnie używać tzw. alb, a na piersiach dumnie nosić Krzyż ministrancki. Dziękuję i gratuluję Rodzicom!

8…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

9…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsza życzenia…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
wtorek i czwartek: 7.00

pozostałe: 17.00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.