Uroczystość Najświętszej Trójcy, 04.06.2023.

1…Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. I niedziela miesiąca – po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, zmiana tajemnic oraz przekazanie intencji na czerwiec.

O g. 12.00 Msza prymicyjna ks. Bartosza Fijałkowskiego. Zapraszam serdecznie! Po Mszy można uzyskać błogosławieństwo prymicyjne.

W związku z tym wydarzeniem w naszej parafii zawiązał się Apostolat Margaretka. To wspólnota modląca się za kapłanów. Codziennie w cyklu tygodniowym jedna osoba z grona modli się w intencji konkretnego duchownego. Będziemy tę wspólnotę systematycznie rozbudowywać, by taką modlitwą objąć wszystkich naszych księży rodaków.

2…W tym tygodniu wspominamy:

  • Trwa tzw. Biały Tydzień. Zapraszam dzieci I-szo Komunijne do codziennej modlitwy w kościele. W dni powszednie na g. 17.00.
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego;
  • Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;
  • Od piątku Oktawa Bożego Ciała z procesją wokół kościoła. Procesja w dni powszednie po Mszy o g. 17.00, w niedzielę po Mszy o g. 12.00.

Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o g. 17.30., w niedziele o g. 11.30.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 17.30.

3…Wczoraj po raz pierwszy do Komunii przystąpiło dziesięcioro naszych młodych parafian. Dziękuję rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, za dekorację, za posprzątanie kościoła oraz terenu wokół. Dziękuję za złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Dziękuję mamie i rodzicom dwojga dzieci za zagospodarowanie skarpy przed kościołem oraz za kwiaty na zewnątrz kościoła. Dziękuję panu kościelnemu Stanisławowi Piórczykowi z małżonką za włożoną pracę. Dziękuję za przygotowanie obrusów do kościoła. Dziękuję panu organiście Jerzemu Orłowi oraz pani katechetce Magdalenie Wójcickiej – Ptak za przygotowanie dzieci. Dziękuję pewnej osobie za żywe palmy, które zastąpiły, te sztuczne przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy.

4…Sprzątanie kościoła. Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Krajkowa.

5…Po Mszy o g. 10.00 spotkanie z Rodzicami dzieci obchodzącymi rocznicę I Komunii św. spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek od 15.30.

6…Msza św. dziękczynna z racji poświęcenia pól w przyszłą niedzielę o g. 10.00. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na nowy ołtarz.

7…Najbliższy czwartek to Boże Ciało. Msze św. o g. 8.00 i 10.00. z procesją. Procesja w kierunku Łomna. I ołtarz u p. Basów, II ołtarz u p. Baradziejów, III ołtarz u p. Rybków, IV ołtarz u p. Serwickich. Z góry dziękuję za ich piękne przygotowanie.

8…Zachęcam dzieci do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała i w trakcie całej Oktawy. Wszystkie feretrony, chorągwie, figury, itp. na procesję przygotujmy dzień wcześniej.

9…Dzieci, które zbierały obrazki z nabożeństw majowych proszę o podpisane plansze. Za tydzień będą nagrody za uczestnictwo w majówkach.

10… Dziś do puszek zbieramy ofiary na Fundusz Remontowo-budowlany diecezji kieleckiej. W ten sposób wspieramy parafie, gdzie jeszcze trwa budowa nowych świątyń.

10…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
16:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.