Uroczystość Najświętszej Trójcy, 26.05.2024.

1…Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzisiaj Dzień Matki.

2…Trwają nabożeństwa majowe – dzisiaj o g. 11.30, od poniedziałku do środy o g. 17.30.

• Środa – Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu prowadzi Róża św. Matki Teresy. Nabożeństwo majowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy – g. 17.30. Dziękuję za prowadzenie Różańca i przygotowaną liturgię Słowa Bożego; wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej;
  • Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o g. 8.00 i 10.00. Rozpoczynamy oktawę Bożego Ciała.
    • Nabożeństwo majowe po Mszy o g. 8.00.
    • Procesja do czterech ołtarzy po Mszy o g. 10.00. idziemy w stronę zachodnią. Zachęcam do przygotowania ołtarzy w tradycyjnych miejscach.
  • Piątek – święto Nawiedzenia NMP. Procesja z Litanią po Mszy o g. 17.00.
  • Sobota – I sobota miesiąca, wsp. św. Justyna, męczennika; rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.
    • Liturgia I Komunii św. dzieci naszej parafii o g. 12.00.
    • Nabożeństwo I soboty o g. 16.00.
    • Procesja z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy o g. 17.00.
  • Niedziela – I Niedziela miesiąca – po Mszy o g. 8.00 spotkanie Róż Żywego Różańca. Na każdej Mszach 8.00 i 12.00 adoracja i nabożeństwo czerwcowe. Procesja z Litanią po Mszy o g. 10.00.

Na procesjach zachęcam dzieci do sypania kwiatów.

3…Biskup Kielecki Jan Piotrowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku na dzień 31 maja 2024 roku.

4…Dziękuję Parafianom z Grabkowa z nrów 7a-1 za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 180 zł.: Marii Fijałkowskiej, Katarzynie Rybie, Ilonie Rutkowskiej, Ewelinie Majeckiej, Katarzynie Piwowarczyk i Tadeuszowi Marcowi. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę pięć domów z Krajkowa zapraszam na g. 8.00.

5…Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty oraz indywidualne: osobie proszącej o anonimowość. Bóg zapłać!

6…Dziękuję, za skoszenie trawy na cmentarzu. Bóg zapłać!

7…Dziękuję panu Michałowi Kubikowi za wykonane prace w pomieszczeniu gospodarczym kościoła. Bóg zapałać!

8… W przyszłym tygodniu będziemy do puszek zbierać ofiary na fundusz remontowo-budowlany naszej diecezji.

9…Próba przed I Komunią: środa g. 15.00.

Spowiedź Rodziców przed I Komunią: poniedziałek, wtorek, środa od g. 16.30.

Spowiedź dzieci przed I Komunią: piątek g. 16.00.

Sprzątanie placu: środa g. 15.00, dekoracja kościoła: piątek g. 8.00.

10… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

11…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy. Zachęcam do odmówienia Litanii Loretańskiej w domu. Kto ma planszę otrzyma nagrodę.