Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25.12.2022.

1…Przeżywamy dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynamy oktawę Bożego Narodzenia.

2…W tym tygodniu wspominamy:

• Poniedziałek: II dzień świąt; święto św. Szczepana – Msze św. jak w niedzielę; na każdej Mszy poświęcenie owsa.
  • Wtorek: święto św. Jana apostoła i ewangelisty; dzień imienin bpa ordynariusza Jana Piotrowskiego; poświęcenie wina.
  • Środa: święto Świętych Młodzianków, męczenników
  • Piątek: święto Świętej Rodziny; odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  • Sobota: ostatni dzień Roku 2022. Msza dziękczynno-błagalna w int. parafian i nabożeństwo na zakończenie Roku Kalendarzowego o g. 16.00.
  • Niedziela: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Nowy Rok. I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, zmiana tajemnic i rozdanie intencji na styczeń.

3…Dziękuję parafianom z Łomna Wsi za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 60 zł.: Danucie Linek, Kamilowi Linkowi, Marzenie, Bartosowi i Weronice Janusom.

W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów.

4…Dziękuję za przygotowanie kościoła, szopkę i gwiazdy betlejemskie parafianom z Modrzewia nry od 1- 34 i Łomna od p. Wiesławy Linek do p. Anny Staszewskiej. Dziękuję za pomoc panu kościelnemu Stanisławowi. Bóg zapłać!

5…Dziękuję p. Krystynie Piórczyk za przygotowanie obrusów do kościoła.

6…Dziękuję za ofiary na kościół: Marzenie i Markowi Bryłom.

7… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

8…W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne i diecezjalne.

9… Kolędę rozpoczniemy 02 stycznia. Szczegóły w przyszłą niedzielę.