Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 01.01.2023

1…Przeżywamy dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy rok. Niedziela adoracyjna. Po Mszy o g. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych – spotkanie Kół.

2…W tym tygodniu wspominamy:

• Poniedziałek: wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu
  • Piątek: uroczystość Objawienia Pańskiego
  • Niedziela: Chrzest Pański

3…Dziękuję parafianom z Łomna Wsi za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł.: Edycie Kita, Monice Śmigielskiej, Dorocie Bryle, Martynie Bryle, Izie Kucharczyk i Filipowi Kucharczykowi. Bóg zapłać!

W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów.

4…Dziękuję za ofiarę na kościół w wysokości 500 złożoną przy okazji przygotowania szopki parafianom z Modrzewia nry od 1- 34 i Łomna od p. Wiesławy Linek do p. Anny Staszewskiej. Bóg zapłać!

5…W środę po Mszy nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Przed nabożeństwem można składać dziękczynienia i prośby odczytywane w czasie modlitwy.

6…06.01. będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwaną Uroczystością Trzech Króli. Na każdej Mszy błogosławieństwo kredy i kadzidła. Będą przygotowane paczuszki z kredą, węgielkiem i kadzidłem do zabrania do domu. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na ogrzewanie kościoła. Ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone są na cele misyjne.

06.01. to I Piątek miesiąca. Spowiedź między Mszami, wizyta u chorych od 14.30.

7…W I Sobotę miesiąca po Mszy o g. 16.00 nabożeństwo I sobotnie: wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec wynagradzający, 15 minutowe rozważanie.

8… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli”.

9…W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne i diecezjalne.

10… Kolęda (od ok. 8.30) – przyjadę swoim samochodem:

Poniedziałek: Łomno przy Modrzewiu (112-118) i Modrzewie od nru 1-34.

Środa: Łomno nry od 2-43.

Czwartek: Łomno Parcele od nru 86-111.

Sobota: Modrzewie przy drodze od 36 – Łomno nr 1L.