Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 12.05.2024.

1…Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Symbole, jak figura Chrystusa Zmartwychwstałego oraz czerwona stuła na Krzyżu pozostają do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego włącznie.

2…Trwają nabożeństwa majowe – w dni powszednie o g. 17.30, w niedziele o 11.30. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

• PoniedziałekDzień Fatimski – Nabożeństwo majowe – 17.30, Msza św. o g. 18.00, po niej Różaniec fatimski i procesja. Zachęcam do udekorowania figury procesyjnej. Ostatnią grupą, która dekorowała figurę MB Fatimskiej byli mieszkańcy bloków w Łomnie;
  • Wtorek – święto św. Macieja, apostoła;
  • Środa – Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu prowadzi Róża NMP Różańcowej. Nabożeństwo majowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy – g. 17.30;
  • Czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski;
  • Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – koniec Okresu Wielkanocnego.

3…Dziękuję Parafiankom z Grabkowa z nrów 18a – 14a za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 180 zł.: Mariannie Kusiak, Patrycji Kusiak, Janinie Pepaś, Bożenie Figiel, Edycie Dudzic i Irenie Dudzic. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę kolejne pięć domów z Grabkowa zapraszam na g. 8.00.

4…Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty oraz za ofiary indywidualne: Michałowi Kowalczykowi z Krajkowa, Andrzejowi Dykowi z Krajkowa, r. Gałków z Grabkowa i osobie proszącej o anonimowość. Bóg zapłać!

5…Spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i ich Rodziców dzisiaj po Mszy o g. 10.00.

6…Spotkanie Rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. w przyszłą niedzielę (19.05.) po Mszy o g. 10.00.

7…Próby przed I Komunią św. w wtorek o g. 16.00 i w sobotę o g. 10.00.

8… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

9…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy. Zachęcam do odmówienia Litanii Loretańskiej w domu.

POŚWIĘCENIE PÓL W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ (19.05.):

Krajków przy figurze g. 16.00

Krajków 1 g. 16.15

Grabków przy sklepie g. 16.30

Wojciechów g.  16.45.

Przyjadę swoim samochodem.

Z ofiar zebranych z racji poświęcenia pól zostanie odprawiona Msz św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała 06.06. o g. 17.00.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Namiel z Grabkowa. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie….