V Niedziela Wielkanocy, 08.05.2023.

1…Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna,I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, zmiana tajemnic oraz przekazanie intencji na maju.

Na Mszy o g. 10.00 poświęcenie modlitewników dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy spotkanie rodziców.

W tym tygodniu wspominamy:

• Poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski i diecezji;
  • Wtorek – święto NMP, Matki Łaski Bożej;

Nabożeństwa majowe w dni powszednie o g. 17.30., w niedziele o g. 11.30.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 17.30.

2… Dziękuję parafiankom z Grabkowa od nru 18-14 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 120 zł: Janinie Pepaś, Bożenie Figiel, Izabeli Dudzic i Marii Kusiak. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Grabkowa.

Dziękuję za ofiary na kościół: Andrzejowi Dykowi – Krajków, Zdzisławowi Cedro – Łomno, Krystynie Głuszek – Krajków, Henryce Sali – Wojciechów.

4… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

5…. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Błażej Kwiecień zam. w Modrzewiu, parafia tutejsza i Patrycja Mazurek, zam. w Starachowicach – zapowiedź 3; Radosław Majecki, zam. W Modrzewiu i Karolina Wójcik, zam. w Wołominie – zapowiedź 1.

6… Najbliższa sobota to pierwszy w tym roku Dzień Fatimski. Nabożeństwo majowe o 17.30. Msza o 18.00, po niej Różaniec Fatimski i procesja z figurą MB Fatimskiej. Ostatnio figurę dekorowały i niosły panie z Grabkowa.

7… W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Marek Tazbir.

INTENCJE ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA MAJ 2023 R.

Intencja ogólna

Módlmy się, aby osoby pracujące w środkach przekazu zawsze z szacunkiem odnosiły się do prawdy, solidarności i godności każdej osoby.

Intencja misyjna

Módlmy się, aby ruchy i wspólnoty kościelne każdego dnia odkrywały misję ewangelizacyjną i służyły swoimi charyzmatami potrzebującym na świecie.

Intencja Krucjaty Modlitwy za Ojczyznę

O większą troskę świeckich za swoje parafie zarówno duchową, jak i materialną i o dobrą współpracę z kapłanami.

Intencja lokalna

Za dzieci przygotowujące się do I Komunii św., kleryków przygotowujących się do święceń Diakonatu i Kapłaństwa.