V Niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2024.

1…Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu.

• Wtorek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca;
  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – środa g. 16.30.
  • Droga Krzyżowa – piątek o 16.30.
  • Gorzkie Żale o 11.30.
  • Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa – na każdej Mszy św. poświęcenie palm.

2…Dziękuję Parafianom z Grabkowa z nrów od  59 – 54 za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 180 zł.: Zofii Ponikowskiej, Barbarze Malinowskiej, Damianowi Figlowi, Ilonie Syzdół, Marii Olech i Dorocie Gliwie. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Grabkowa.

3…Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty oraz za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

4… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

5… W Wielki Wtorek (26 marca) udamy się razem z parafianami z Tarczka na Drogę Krzyżową na św. Krzyż. Wyjazd autobusem do Nowej Słupi spod kościoła około g. 16.00. Zapisy w zakrystii.

6… Są Baranki wielkanocne – zapraszam.

7…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy.

8….Koło Gospodyń Wiejskich z Łomna zaprasza na kiermasz.

W ubiegłą niedzielę wizytą ks. bpa Andrzeja Kalety zakończyliśmy wizytację kanoniczną. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz za liczny udział. Dziękuję p. Markowi Sieńkowi za przygotowanie i przedstawienie sprawozdania za ostatnie sześć lat, panu Mariuszowi Wójcickiemu za zdjęcia z uroczystości, Kołom Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Łomna za przygotowanie ciast, z Grabkowa za przywitanie bpa i obecność w strojach ludowych. Dziękuję panu Kościelnemu Stanisławowi, panu organiście Jerzemu, dziękuję lektorom, kantorkom i ministrantom. Dziękuję za przygotowanie obrusów. Gorące podziękowania na ręce pani Dyrektor Joanny Latały kieruję do społeczności szkolnej za zaproszenie ks. bpa i przygotowaną inscenizację. Dziękuję pani katechetce Magdalenie Wójcickiej-Ptak oraz pani Magdalenie Jarosz – przewodniczącej Rady Rodziców.

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Justyna Mikulko z Łomna i Maciej Ulewiński z par. Kierz Niedźwiedzi, zap. 3.

Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.