V Niedziela Wielkiego Postu, 26.03.2023.

1…Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu.

W najbliższą sobotę po Mszy o g. 17.00 nabożeństwo I soboty – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i 15 minutowe rozważanie. Spowiedź od 16.30.

Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca oraz już Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Po Mszy o g. 8.00 spotkanie z Kołami Różańcowymi.

2…Dziękuję parafiankom z Grabkowa nry 42 – 40 za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty w wysokości 90 zł.: Zofii Białek, Monice Świderskiej, Irenie Gliwie, Ewie Kalisz. Bóg zapłać!

W przyszłym tygodniu nie przychodzą parafianie z Grabkowa do sprzątania.

W sobotę zapraszam parafian z Łomna Parcele, którzy będą przygotowywać już Grób Pański.

Dziękuję za zmianę obrusów ołtarzowych.

Dziękuję za ofiary na kościół: Janowi Gałkowi. Bóg zapłać!

3…Koło Gospodyń Wiejskich z Łomna zaprasza na Kiermasz Wielkanocny. Po każdej Mszy będzie można zakupić przygotowaną przez Koło palmę.

4…W środę po Mszy o g. 16.00 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Na nabożeństwie odczytujemy złożone dziękczynienia i prośby.

Droga Krzyżowa – piątek g. 16.30; Gorzkie Żale – niedziela g. 11.30.

Ofiary składane na tace w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy tradycyjnie na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.

Droga Krzyżowa w najbliższy piątek odbędzie się w plenerze. Wyjdziemy z kościoła w stronę cmentarza. Ostatnia stacja będzie przy krzyżu cmentarnym. Pomodlimy się w intencji konających i zmarłych.

5…Nie ma już baranków wielkanocnych.

7…W tym tygodniu z racji spowiedzi w dekanacie niektóre intencje, będą przesunięte na inny termin. W kwietniu nastąpi też tradycyjna zmiana godzin popołudniowych Mszy św.

8… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9…Niestety, ktoś wyrzucił sporo domowych śmieci na cmentarzu.

Dziękuję panu Radnemu Markowi Sieńkowi za interwencję w Gminie w celu pozostawienia światła w okolicy cmentarza.

10… W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Kacper Stachucy zam. w Starachowicach i Marlena Kowalczyk zam. w Łomnie – zapowiedź 3.

(Pod Twoją obronę….)