V Niedziela Zwykła, 05.02.2023.

1…Dzisiaj V Niedziela okresu zwykłego – pierwsza miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, zmiana tajemnic i rozdanie intencji * (intencje u dołu strony).

W bieżącym tygodniu wspominamy: poniedziałek wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, piątek wsp. Św. Scholastyki.

W sobotę 11 lutego przeżywamy Światowy Dzień Chorego – nabożeństwo za chorych i cierpiących z sakramentem namaszczenia chorych po Mszy o g. 16.00. Miesiąc luty poświęcony jest modlitwom za konających.

2…W ubiegłą niedzielę na seminarium zebraliśmy 1314 zł. w święto Ofiarowania Pańskiego na zakony kontemplacyjne zebraliśmy 410 zł. Bóg zapłać1

3…Dziękuję parafianom z Łomna Zarzecze za sprzątanie kościoła: Barbarze Brożynie, Natalii Bernackiej, Joannie Lipiec, Agnieszce Kaczmarskiej, Halinie Kępińskiej, Katarzynie Jagiełło. W/w Paniom oraz Mariannie Kabale i Barbarze Depenwisch dziękuję za ofiarę na kwiaty w wysokości 210 zł.

W przyszłym tygodniu zapraszam pięć osób z Wojciechowa.

4…Dziękuję parafianom z Modrzewia za rozebranie dekoracji bożonarodzeniowej.

5…Dziękuję za ofiary na Kościół: państwu Dykom z Łomna. Bóg zapłać!

6…Dziękuję paniom za ciasto na dzień seminaryjny oraz za przygotowanie obrusów na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję panom Tadeuszowi Brożynie z naszej parafii i Krzysztofowi Rubakowi z Krajna za położenie płytek w piwnicy i w ubikacji przy salce na plebani, panu Stanisławowi Ponikowskiemu za płytki, panu Stanisławowi Piórczykowi za pomoc. To kolejny etap porządkowania tych pomieszczeń.

7…W środę po Mszy nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Przed nabożeństwem można składać dziękczynienia i prośby, które odczytujemy w czasie nabożeństwa.

8…Z powodu prac prowadzonych na cmentarzu proszę uważać i patrzeć pod nogi!

10… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

Intencje różańcowe:

Intencja ogólna: Módlmy się, aby parafie, w których centralne miejsce zajmuje komunia, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterskimi i otwartymi na najbardziej potrzebujących.

Intencja ewangelizacyjna: Aby Duch Święty dawał światło i siłę chrześcijańskim wspólnotom i wiernym prześladowanym bądź dyskryminowanym z powodu Ewangelii w licznych regionach świata.

Intencja Krucjaty Modlitwy za Ojczyznę: Za kapłanów i osoby konsekrowane, aby miłosierny Bóg umacniał ich na obranej drodze życia oraz o liczne nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Intencja lokalna: O zdrowie dla chorych, nawrócenie dla grzeszników i we wszystkich intencjach rodzin, którym błogosławiliśmy w czasie odwiedzin duszpasterskich.