VI Niedziela Wielkanocy, 14.05.2023

1…Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. Cieszymy się obecnością szacownego gościa ks. Marka Tazbira. Jego obecność i wygłoszona homilia wpisują się w cykl przygotowań do konsekracji kościoła.

W tym tygodniu wspominamy:

• Wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera, męczennika, patrona Polski.
  • W piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego;
  • Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;

Nabożeństwa majowe w dni powszednie o g. 17.30., w niedziele o g. 11.30.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 17.30.

2… Dziękuję parafiankom z Grabkowa od nru 13-8 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 150 zł: Marii Więcław, Marii Gliwie, Lucynie Biskup, Wiesławie Latale i Beacie Gęburze. Bóg zapłać!  Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Grabkowa.

Dziękuję za ofiary na kościół: Władysławie Linek – Łomno, Arturowi Janusowi – Łomno i Sławomirowi Baranowi – Łomno. Bóg zapłać!

Dziękuję paniom Annie Kubik i Magdalenie Jarosz za udekorowanie figury MB Fatimskiej na 13 maja oraz paniom z Krajkowa od nru 1 do 20 za niesie figury.

Dziękuję panu Michałowi Kubikowi za pracę na plebanii – przygotowanie i malowanie pomieszczenia gospodarczego i toalety przy salce i kancelarii. Panu Stanisławowi Piórczykowi za montaż urządzeń sanitarnych. Trwają jeszcze prace elektryczne.

3…. Poświęcenie pól. Dzisiaj: Modrzewie u p. Borowców o g. 16.00 i Modrzewie u p. Kwietniów o g. 16.30. Pozostałe miejsca 28 maja, szczegóły za tydzień.

4… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

5…. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Radosław Majecki, zam. w Modrzewiu i Karolina Wójcik, zam. w Wołominie – zapowiedź 2.; Mateusza Cieślik, zam. w Starej Słupi i Sylwia Olech, zam. w Grabkowie – zapowiedź 1; Kacper Kosiarski, zm. w Wieloborowicach i Katarzyna Mikulko, zam. w Łomnie – zap. 1.