VI Niedziela Zwykła, 11.02.2024.

1…Przeżywamy dziś VI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza za chorych i osoby w podeszłym wieku z naszej parafii o g. 12.00.

W tym tygodniu wspominamy:

• Środa Popielcowa – Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze z obrzędem posypania głów popiołem o g. 9.00 i 16.00; Biskup Kielecki Jan Piotrowski prosi, aby w Środę Popielcową, w ramach jałmużny wielkopostnej, złożyć ofiarę, jako pomoc dla chrześcijan żyjących w Ukrainie, Ziemi Świętej i tzw. Stefie Gazy;
  • Droga Krzyżowa w piątek o 16.30. Tradycyjnie na nabożeństwie Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego;
  • Gorzkie Żale w niedzielę o 11.30.
  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 15.45.

2…Dziękuję Parafianom z Łomna Zarzecze za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 180 zł.: Natalii Bernackiej, Halinie Kępińskiej, Karolinie Brożynie, Katarzynie Jagiełło, Alojzemu Kabale i Łukaszowi Kopysiowi. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę na g. 8.00 zapraszam pięć domów z Wojciechowa od nru 67B. Zgodnie z sugestią samych parafian z Wojciechowa, Wojciechów dzielimy na trzy grupy sprzątające.

3… Zachęcam do lektury gazet. Są najnowsze nru „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

4…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy.

5…Dziękuję za ofiary na kościół: Janowi Jarosowi oraz te składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty.

6… W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Jakub Fiołna, par. Pasztowa Wola i Karolina Kalisz, parafia tutejsza – zap. 3. Michał Bernacki, par. Tarczek i Urszula Rokita, par. tutejsza – zap. 2.

Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.