VI Niedziela Zwykła, 12.02.2023.

1…Dzisiaj VI Niedziela okresu zwykłego. W bieżącym tygodniu wspominamy: wtorek: święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

Miesiąc luty poświęcony jest modlitwom za konających.

2…Dziękuję parafiankom z Wojciechowa za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty w wysokości 180 zł.: Józefie Jeziorskiej, Teresie Góźdź, Bogusławie Wojciechowskiej, Henryce Sali, Marii Wiącek i Dorocie Domagale. Bóg zapłać!

W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów z Wojciechowa.

3…W środę po Mszy nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Przed nabożeństwem można składać dziękczynienia i prośby, które odczytujemy w czasie nabożeństwa.

4…Zgodnie z inicjatywą Caritas Polska w przyszłą niedzielę do puszek będziemy zbierać na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

6…Niedługo Wielki Post. Rozpoczniemy go mocnym rekolekcyjnym akcentem. Rekolekcje parafialne 26-28 lutego (niedziela-wtorek). Poprowadzi je ks. dr Jan Nowak, wykładowca nauk biblijnych w naszym seminarium i redaktor naczelny wydawnictwa Jedność.

7… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.