VII Niedziela Zwykła, 19.02.2023.

1…Dzisiaj VII Niedziela okresu zwykłego. Zgodnie z inicjatywą Caritas Polska po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Luty to miesiąc modlitwy za konających.

2…Dziękuję parafiankom z Wojciechowa nry 73 – 74b za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty w wysokości 180 zł.: Małgorzacie Wzorek, Elżbiecie Figiel, Annie Dekiel, Annie Jeziorskiej, Karolinie Zembale, Stefanii Zembale, Annie Szafraniec. Bóg zapłać!

W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów z Grabkowa od strony Dąbrowy.

Dziękuję za ofiary na kościół: Annie Sieniek – Łomno.

3…Rozpoczynamy Wielki Post. W środę Popielec. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem: 8.00, 10.00 i 17.00. O g. 16.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Przed nabożeństwem można składać dziękczynienia i prośby, które odczytujemy w czasie nabożeństwa. W piątki Wielkiego Postu o g. 16.30 Droga Krzyżowa (czyli po Mszy o g. 16.00), w niedziele Gorzkie Żale o g. 11.30. Na Drogach Krzyżowych dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki. Najgorliwsi będą nagrodzeni. Ofiary składane na tace w środę popielcową i w piątki przeznaczamy na dekorację i kwiaty do Grobu.

Rekolekcje parafialne 26-28 lutego (niedziela-wtorek). Poprowadzi je ks. dr Jan Nowak, wykładowca nauk biblijnych w naszym seminarium i redaktor naczelny wydawnictwa Jedność.

Msze św. z 27.02. z g. 16.00 (+ Jana Serwickiego) i 16.30 (+ Krystynę Figiel) będą odprawione o g. 17.00.

4…Zgodnie z inicjatywą Episkopatu z racji 1. rocznicy wojny na wschodzie w przyszłą niedzielę do puszek będziemy zbierać ofiary na pomoc Ukrainie.

5… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
wtorek i czwartek: 7.00

pozostałe: 17.00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.