X Niedziela Zwykła, 11.06.2023.

1… Przeżywamy dzisiaj X niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2…W nadchodzącym tygodniu:

  • Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszam wszystkich na procesje eucharystyczne – dzisiaj po Mszy o g. 12.00, w tygodniu do czwartku włącznie po Mszy o g. 17.00 (z wyjątkiem wtorku, 13 czerwca). Zapraszam dzieci do sypania kwiatów.
  • Wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy; Dzień Fatimski. Różaniec o g. 17.30, Msza św. o 18.00, po niej z racji Oktawy procesja eucharystyczna z figurą Matki Boskiej Fatimskiej. Zakończymy apelem jasnogórskim. Bardzo proszę o udekorowanie figury.
  • Środa – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa, męczennika.
  • Czwartek – Msza na zakończenie Oktawy o g. 17.00, po niej procesja. Zachęcam do przygotowania ołtarzy: I-go i II-go ołtarza parafian z Łomna (z wyjątkiem tych, którzy przygotowali ołtarz na Boże Ciało), III-go ołtarza parafian z Modrzewia, IV w kościele. I ołtarz przy dzwonnicy, II ołtarz przy trzepaku, III przy tablicy ogłoszeń.
  • Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP; odpust parafialny na św. brata Alberta. Msze św. jak w niedziele g. 8.00, 10.00 i uroczysta suma o 12.00. Po sumie procesja i będą rozdawane chleby św. brata Alberta. Kaznodzieją będzie ks. dr kanonik Leszek Sikorski – proboszcz parafii Bodzentyn.

Litania do Serca Pana Jezusa dzisiaj o g. 11.30., od poniedziałku do środy w czasie procesji, w czwartek na Mszy przed procesją, w piątek o g. 17.30, w sobotę na Mszy o g. 12.00 przed procesją, w przyszłą niedzielę o g. 11.30.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 17.30.

3….W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękuję za przygotowanie pięknych ołtarzy, dziękuję ministrantom, dzieciom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, rodzicom, niosącym chorągwie, feretrony, różaniec, baldachim, panu Organiście Jerzemu, panu kościelnemu Stanisławowi. Dziękuję Policji za dbałość o nasze bezpieczeństwo. Dziękuję wszystkim za udział, modlitwę i złożone w ten sposób świadectwo wiary. Bóg zapłać!

4…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 120 zł.: Magdalenie Jarosz, Jolancie Jarosz, Annie Kubik, Marioli Więcław. Za tydzień w piątek po Mszy popołudniowej zapraszam kolejne pięć domów z Krajkowa.

5…Dziękuję za ofiarę na kościół: Tadeuszowi Piwowarczykowi z Krajkowa. Bóg zapłać!

6…Dziękuję za kwiaty Państwu Młodym Marlenie i Kacprowi. Życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej drodze życia!

7…Msza św. dziękczynna z racji poświęcenia pól dzisiaj o g. 10.00. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na nowy ołtarz.

8…Msza z racji rocznicy I Komunii Świętej dzisiaj o g. 12.00.

9….Pielgrzymka na Jasną Górę i do Leśniowa dzieci I Komunijnych i Rocznicowych – 19 czerwca. Szczegóły w przyszłą niedzielę. O wolne miejsca, jeśli będą można dowiadywać się w tygodniu.

10…Gratuluję dzieciom, które uczęszczały na nabożeństwa majowe. Dzisiaj drobne i nie tylko nagrody. Troje dzieci było na wszystkich nabożeństwach. Gorąco dziękuję i gratuluję Rodzicom. Przecież gdyby nie Wy, dzieci, by nie było….

11…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
16:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.