XI Niedziela Zwykła, 16.06.2024.

1…Przeżywamy dziś XI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

2…Trwają nabożeństwa czerwcowe:

dni powszednie – g. 17.30 (w tym tygodniu z wyjątkiem czwartku), niedziele – g. 11.30.

• PONIEDZIAŁEK ŚW. BRATA ALBERTAODPUST PARAFIALNY;

MSZE ŚW.:

1. 11.00
  2. 17.00 – Z NABOŻEŃSTWEM CZERWCOWYM I PROCESJĄ.

Kaznodzieją będzie ks. Jarosław Majka, proboszcz parafii

w św. Katarzynie.

Tradycyjnie, będą chlebki św. brata Alberta.

• Środa – Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu prowadzi Róża św. Matki Teresy. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i litania do NSJ – g. 17.30. Dziękuję Różom za prowadzenie Różańca i przygotowywaną w tym dniu liturgię Słowa Bożego;
  • Piątek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

3…Dziękuję Parafianom z Krajkowa z nrów 6 i od 10-12 za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 170 zł.: Stefanowi Rapci, Monice Rapci, Agnieszce Piórczyk, Mirosławie Latale, Kindze Brożynie i Anecie Pożodze. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę kolejne pięć domów z Krajkowa zapraszam na g. 8.00.

Dziękuję za przygotowanie obrusów. Bóg zapłać!

Dziękuję parafianom z jednej części Modrzewia za przygotowanie figury MB Fatimskiej na nabożeństwo fatimskie. Bóg zapłać!

Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty oraz za ofiary indywidualne: Józefowi Paluchowi z Modrzewia i Robertowi Jaroszowi z Krajkowa. Bóg zapłać!

4…Dzisiaj dzieci oddają książeczki z obrazkami z Mszy św. Za tydzień na Mszy o g. 10.00 oddam książeczki i będą okolicznościowe nagrody. Proszę, aby wpisywać wiek dziecka albo klasę.

5…20 czerwca jedziemy wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o g. 7.15 spod kościoła, planowany powrót ok. g. 20.30. Osoby, które się zapisały proszę, aby na chwilę zostały po Mszy w kościele.

6…Zapraszam do wyjazdu na nocne czuwanie na Jasną Górę. Termin czuwania 4/5 lipca czyli z czwartku na piątek. Wyjazd w godzinach popołudniowych w czwartek powrót ok g. 5.00 w piątek. Szczegóły w kolejnych ogłoszeniach. Można się już zapisywać.

7… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

8…W przyszłą niedzielę po Mszy o g. 10.00 spotkanie Rodziców i kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Dni powszednie: 16.00