XII Niedziela Zwykła, 25.06.2023.

1… Przeżywamy dzisiaj XII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

  • Środa – wspomnienie św. Ireneusza, bpa, męczennika, dra Kościoła;
  • Czwartek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; Na Mszy o g. 17.00 będzie zbierana taca, gdyż jak co roku można wesprzeć w tym dniu posługę apostolską i charytatywną Ojca Świętego. Przeprowadzana w tym czasie zbiórka środków finansowych nazywana jest „świętopietrzem”.

W I Sobotę po Mszy o g. 17.00 nabożeństwo I Soboty: wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i 15 minutowe rozważanie.

W I niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, zmiana tajemnic oraz przekazanie intencji na lipiec.

Nabożeństwa czerwcowe:

  • dzisiaj: 11.30;
  • poniedziałek – piątek: 17.30.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 17.30.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 150 zł.: Dominice Orzeł, Anecie Pożodze, Adamowi Kosmali, Władysławowi Radeckiemu, Krystynie Piórczyk. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Krajkowa.

4…Dziękuję za ofiary na kościół: Wojciechowi Kosiarskiemu – Modrzewie; Joannie Rutkowskiej – Łomno; p. Telce z racji pogrzebu. Bóg zapłać!

5…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej.

6…Dzieci oddają plansze z obrazkami z Mszy niedzielnych. Wpisać wiek albo klasę!

7…Koszenie trawy na cmentarzu: środa g. 18.30.

8…Zakończyliśmy inwentaryzację cmentarza. Strona internetowa naszego cmentarza: www.mogily.pl/krajkow. Można też dostać się do bazy danych z naszej strony internetowej, z zakładki „cmentarz”. Jest jeszcze wiele rzeczy do administracyjnego wyregulowania, ale o tym w innym czasie.

9…Wszystkie sprawy dot. cmentarza, pogrzebu i miejsca pochówku załatwiamy w kancelarii parafialnej. Osoby, które przy okazji rezerwacji miejsc składały ofiarę pokładną na rzecz utrzymania cmentarza mogą w kancelarii odebrać dokument dysponenta grobu.

10…Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Ambulans diagnostyczny będzie stał na parkingu przy kościele jutro od g. 18.15. Szczegóły na plakacie w gablocie i ulotkach.

11…Ks. Leszek Sikorski organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch w dn. 17-24.07. Są wolne miejsca. Szczegóły w gablocie i zakrystii.

11…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

12…W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Łukasz Pawlik – Modrzewie i Paulina Sobkiewicz – Stary Bostów – zapowiedź 1.

13…W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Bogusław Libuda – Łomno.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
16:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.