XIII Niedziela Zwykła, 02.07.2023.

1… Przeżywamy dzisiaj XIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj I niedziela lipca.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

• Poniedziałek – święto św. Tomasza Ap.
  • Czwartek – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • Sobota – wsp. św. Jana z Dukli, prezbitera

Najbliższy piątek jest I miesiąca lipca. Odwiedziny chorych od g. 10.00, spowiedź od 16.30, nabożeństwo po Mszy o g. 17.00.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 150 zł. Parafianom z Krajkowa z nrów od 21 – 26A: Lucynie Rutkowskiej, Ewelinie Kowalczyk, Dorocie i Andrzejowi Walaskom z wnukiem Wiktorem, Monice Perchel i Martynie Binkowskiej. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Krajkowa.

4…Dziękuję za ofiary składane na kościół i ołtarz. Bóg zapłać!

5…Dziękuję za skoszenie trawy traktorem p. Michałowi Bryle oraz czterem panom i dwóm paniom za pomoc w sprzątaniu cmentarza. Bóg zapłać!

6…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej.

7…Dzisiaj nagrody dla dzieci za udział w niedzielnych Mszach św.

8…Wszystkie sprawy dot. cmentarza, pogrzebu i miejsca pochówku załatwiamy w kancelarii parafialnej. Osoby, które przy okazji rezerwacji miejsc składały ofiarę pokładną na rzecz utrzymania cmentarza mogą w kancelarii odebrać dokument dysponenta grobu.

9…Ks. Leszek Sikorski organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch w dn. 17-24.07. Są wolne miejsca. Szczegóły w gablocie i zakrystii.

10…UG w Pawłowie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Grabkowie zapraszają na Festyn Rodzinny – 09.07. o g. 15.00 na placu przed Świetlicą Środowiskową w Grabkowie.

11…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

12…W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Łukasz Pawlik – Modrzewie i Paulina Sobkiewicz – Stary Bostów – zapowiedź 2.

13…W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Janina Rutkowska.